22 Afirmacje Na Pewność Siebie – Lista Afirmacji Na Zwiększenie Pewności Siebie

by Paweł Grzywocz on 7 December 2012

*Włącz polskie napisy, klikając guzik napisów w prawym dolnym rogu odtwarzacza
   
afirmacje pdf zainteresowaniaKliknij prawym klawiszem “zapisz element docelowy jako” aby pobrać pdf: 22 afirmacje na pewność siebie
* Podziel się tą listą ze znajomym. Niech pozytywne przekonania idą w świat!

Przedstawiam Ci 22 afirmacje na pewność siebie, które odmieniały moje życie. Aby zwiększyć pewność siebie i zbudować wysokie poczucie własnej wartości, potrzebujesz odpowiednich przekonań na swój temat. Poniższa lista afirmacji, to tak naprawdę lista przekonań na swój własny temat. Możesz ją wykorzystać, aby nabrać większej pewności siebie.

Kiedy afirmacje na pewność siebie działają?

Afirmacje działają pod warunkiem, że w codziennym życiu wykonujesz czynności, które będą urzeczywistniać Twoje afirmacje.

Nie mogę np. mówić sobie:

“Jestem świetnym rozmówcą i aktywnym słuchaczem”, jeżeli unikam ludzi i robię niewiele, aby być świetnym rozmówcą.

Uwaga!

Cała idea afirmacji polega na tym, że nie muszą być jeszcze prawdą. Nie musisz być teraz w ogóle pewny siebie ani być interesującym rozmówcą dla kobiet. Ważne, że taki masz cel, podejmujesz działanie i mówisz do siebie tak, jakby to już było prawdą.

Z czasem nie będziesz w stanie oprzeć się działaniu w kierunku swoich przekonań, ponieważ zacząłbyś się oszukiwać. Nie da się powtarzać sobie każdego dnia: “Jestem pewny siebie” i nie robić NIC, aby to stawało się prawdą. Te afirmacje mają ogromną moc, gdy nadchodzi ten moment, w którym chcesz zagadać do dziewczyny. Nie możesz wtedy ulec wymówkom. Jesteś pewny siebie. Już jesteś pewny siebie. Pewny siebie facet nie boi się zagadać do dziewczyny. To sprzeczne. Byłbyś wtedy starą wersją siebie. Tkwiłbyś dalej w strachu – w swoim wygodnym, ciepłym błotku zwanym “strefa komfortu”.

Mając silne przekonania o swojej pewności siebie nie zrobisz tego. Będziesz szedł do przodu. Tak samo jak ja, gdy kiedyś schowałem się szybko do mieszkania, gdy zobaczyłem piękną żonę mojego sąsiada na balkonie.

“Mentalny Plaskacz” i przełomowy moment w moim życiu

Dałem sobie wtedy “mentalnego plaskacza” i powiedziałem sobie:

 • “Paweł, jakim cudem chcesz mieć piękną, gorącą i mądrą kobietę, skoro boisz się przywitać z zamężną kobietą, z którą nic Cię nie łączy i nigdy nie będzie łączyć. Nie bądź tchórzem! Wracaj tam i się przywitaj. Nie musisz prowadzić z nią konwersacji. Po prostu powiedz: “Cześć”!”
 •  

  Tamten moment był naprawdę przełomowy w moim życiu. Zdałem sobie sprawę, że to ja decyduję o moim rozwoju. Pewność siebie leży w moich rękach. Właściwie to wystarczy się po nią schylić. Postępując w ten sposób niemożliwe jest, abyś w końcu nie zdobył pewności siebie.

  Od tego momentu za każdym razem, gdy czułem strach przed interakcją z drugim człowiekiem, wiedziałem, że muszę go zamienić na ekscytację i rzucić się w tą przygodę. Po prostu to zrobić! Porozmawiać, przełamać się i jeszcze bardziej zbudować pewność siebie.

  Po kilku latach takiego postępowania zbudowałem dużą pewność siebie.

   
  Czuję, że jestem w stanie osiągnąć co tylko zechcę, jeśli poświęcę na to wystarczająco dużo czasu.

 • Kiedyś byłem kompletnym nerdem i łajzą.
 • Bałem się ludzi i miałem masę głupich przekonań na swój temat.
 • Przejmowałem się wszystkim.
 • Opinie obcych ludzi, dziewczyn, znajomych, rodziny były dla mnie jak wielkie, ciężkie łańcuchy, które mnie zniewalały.
 • To było tkwienie w jakimś koszmarze, z którego nie zdawałem sobie sprawy.
 • Byłem uwięziony we własnej klatce błędnych przekonań na swój temat oraz skuty lękami przed opinią innych.
 •  
  Tamto życie było do bani, a zagadywanie do nowych kobiet było dla mnie wręcz niemożliwością. A co dopiero zainteresować sobą piękną dziewczynę.

  Praktykowanie afirmacji bardzo pomogło mi zmienić przekonania na swój własny temat. Jednak musiałem cały czas coś robić, aby stawały się prawdą. Choćby najdrobniejszą rzecz. Np. na darmowym warsztacie z Photoshopa na mojej uczelni, na końcu prowadzący zapytał: “Kto jest odważny?”. Oczywiście nikt się nie zgłosił, a moja ręka automatycznie powędrowała w górę.

  Wtedy już głęboko wierzyłem w to, że JESTEM odważny, bo miałem to poparte wieloma, wcześniejszymi, choćby małymi sukcesami, a także porażkami, zlewkami, zaczerwieniem się, zbłaźnieniem.

  Na szczęście te mniej pozytywne emocje szybko przeminęły, a cenne doświadczenie i większa odporność na opinię innych została zbudowana. Poza tym wiedziałem, że przecież nic mi nie zrobią. Nie okaleczą mnie ani nie wyśmieją, bo byłoby to chamskie. Co dostałem w zamian za zgłoszenie się? Nagrodę w postaci drewnianej gry Domino wyprodukowanej przez firmę, dla której pracowali prowadzący.

  afirmacje na pewność siebie

  Kliknij obrazek, aby pobrać listę afirmacji

  Nie wspominając o tym, że zaimponowałem swoją odwagą całej grupie uczestników i dziewczynie, z którą przyszedłem.

  Poniżej przesyłam jeszcze raz linka do listy afirmacji:

  22_Afirmacje_Na Pewność_Siebie.pdf

  Możesz ją wykorzystać lub dostosować do swoich potrzeb. Podziel się tą listą ze znajomym. Niech pozytywne przekonania rozejdą się po świecie.

  Daj mi znać w komentarzu, w jakich sytuacjach najbardziej chcesz zwiększyć pewność siebie?

  jak zdobyc dziewczyne w 12 randek


  Jeśli spodobał Ci się artykuł, to odbierz bezpłatny raport i zaawansowane porady mailowe:

  Twój email posłuży tylko i wyłącznie
  do komunikacji między nami.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Oceń Proszę Wpis:
  Rating: 4.2/5 (6 votes cast)
  22 Afirmacje Na Pewność Siebie - Lista Afirmacji Na Zwiększenie Pewności Siebie, 4.2 out of 5 based on 6 ratings

  Podobne wpisy:

  Zostaw swój komentarz...

  { 11 comments… read them below or add one }

  Xampx December 8, 2012 at 07:43

  Ok to jest długa lista sytuacji. O dziwo nie brakuje mi pewności siebie kiedy podchodzę do kobiety, która mi się podoba. Zaś w rozmowie z nią znacznie bardziej przeszkadza mi brak poczucia własnej wartości (jak najbardziej jestem pewien że na nią zasługuję, jednak nieustannie mam przeczucie że mnie odrzuci albo potraktuje niepoważnie). Dzieje się tak dlatego gdyż zostałem odrzucony już tyle razy że w dalszym ciągu jest to dla mnie nieprzyjemne jednak nie powstrzymuje od działania. Brakuje mi za to pewności siebie w miejscu w którym np. jest masa ludzi a ja się wyróżniam (np. wyglądem). Czuję wtedy doskonale jak ,,odizolowany” jestem. Brakuje mi pewności siebie w sytuacjach kiedy np. kilka osób mnie olewa tj. udaje że mnie nie słyszy, odpowiada tak, nie, mhm. Nie chodzi o to że większość ludzi tak robi. Umiem rozmawiać i zazwyczaj prowadzę ciekawe konwersacje z różnymi ludźmi. Jednak jeśli towarzystwo jest z góry do mnie uprzedzone z różnych powodów (chociażby że odstaję wyglądem, słownictwem albo tylko dlatego że wiedzą że takie traktowanie mnie dotyka) to takie zbywanie mnie dotyka bardzo mocno i niszczy moją pewność siebie w dużym stopniu. Ponadto brakuje mi jej w rozmowach z przełożonymi w pracy, z urzędnikami, lekarzami a nawet ze sprzedawcami od których ja coś kupuję. Czasami aż cały się trzęsę kiedy szukam pieniędzy żeby zapłacić i podświadomie boję się że sprzedawca powie że blokuję kolejkę, albo pomyśli że nie mam pieniędzy. Boję się mówić ludziom czego od nich chcę – niemalże we wszystkich przypadkach. Pozdrawiam

  Reply

  Anonim December 8, 2012 at 09:32

  Ja chyba nie mam konkretnie takich sytuacji. Tzn. zawsze można być bardziej pewnym siebie, ale jestem już zadowolony z pracy jaką wykonałem (również dzięki Tobie). Te sytuacje, które opisał Hampx myślę, że są typowe i prawie każdy tak ma. Po prostu trzeba się przełamywać, jak się boisz czegoś zrobić – to się zmuś i zrób to. Poczujesz się dobrze po tym, a później będzie łatwiej. Strefa komfortu powoli będzie się poszerzać. Ja mam inną sprawę, po prostu wynikającą z rzeczywistej sytuacji. Gdy widzę piękną, modnie ubraną kobietę, to zapala mi się lampka, że ona może mieć każdego, a ja np. mam za mało pieniędzy na to, żeby mieć taką kobietę, że ona może na luzie poderwać milionera. Inni pewnie mają blokady, że są za brzydcy, czy za niscy dla takiej kobiety. Czyli to są takie blokady wynikające z jakichś rzeczywistych ograniczeń. Ja staram się to pokonywać w ten sposób, że mówię sobie – ok ona może mieć milionera, ale ten milioner nie będzie tak dowcipny jak ja, a przecież nie chcę blachary i to ja ją będę bardziej pociągał od niego, ze mną się będzie lepiej bawić. A po drugie, tak bardziej logicznie, myślę że np. dla mnie dobra by była jakaś piękna rozwódka z dzieckiem, czy znudzona mężatka, dla której moje pieniądze nie byłyby już tak ważne. Co o tym sądzicie?

  Reply

  Adrian December 8, 2012 at 19:57

  Czasem, mi brakuje pewności w kontaktach z ludźmi, których zbyt dobrze nie znam lub z osobami na ktorych chciałbym wywrzeć pozytywne wrażenie.

  Reply

  Robert December 9, 2012 at 14:02

  Mnie zawsze brakuje pewnosci siebie przed wykonaniem telefonu do kogos (nie koniecznie aby umowic sie na randke) jest to spowodowane trauma z dziecinstwa, to jest dla mnie bardziej stresujace niz rozmowa na spotkaniu czy proba pocalunku na randce, mimo to staram sie dzwonic lecz moje rozmowy sa krotkie i ograniczaja sie glownie do podstawowych informacji nie do dlugich rozmow, dzis wlasnie mnie czeka rozmowa z “dziewczyna” i az mi sie rzygac chce jak o tym pomysle, nawet nie wiem czy odbierze lecz z drugiej strony wielka ulge bym doznal gdyz nie musialbym rozmawiac przez tel.
  Dzieki temu ze o tym tu napisalem mam nadzieje ze sie nie wycofam z wykonaniem tego telefonu, pozdrawiam i dziekuje Pawle za ostatnia porade i za to ze zmieniasz moje zycie.

  Reply

  RAKOSA December 9, 2012 at 14:50

  DASZ RADE!

  Reply

  Koki December 9, 2012 at 14:58

  Proponuje abyś zrobił sobie afrimację dotyczącą właśnie dzwonienia i gadania przez telefon.Jeśli już stosujesz afrimacje to świetnie,dopisz jedną która mniej więcej mogła by brzmieć tak: “umawiam spotkania jak prawdziwy facet-dzwoniąc” lub coś w tym stylu.Pamiętaj żeby afrimacja działała musisz podejmowac kroki, które będą potwierdzać to zdanie.Czyli jeśli zdecydujesz się zrobić taką afrimację i ją stosować to muszisz wtedy dzwonić i umawiać spotkania telefonicznie.W przeciwnym wypadku będzie to stracony czas na wypowiadanie bezsensownego zdania.Bez czynów afrimacje nie są nic warte.Pozdrawiam i życzę szybkiego i skutecznego przełamywania swoich lęków i ograniczeń!

  Reply

  Robert December 9, 2012 at 22:15

  Dziekuje wam za dobre slowo i rady :) Zadzwonilem lecz nie odebrala tak jak to przewidzialem, za kilka dni sprobuje ostatni raz i jesli nie odbierze to jej strata ;) Dzieki spotkania z nia i tak duzo sie dowiedzialem i rozwinolem, wiem jakie bledy popelnilem
  i nastepnym razem postaram sie ich uniknac aby byc coraz lepsza wersja samego siebie :) Kazda porazka przybliza nas do sukcesu i ciesze sie ze wkoncu zaczolem wychodzic
  z mojej strefy komfortu, 2 lata temu nawet bym nie myslal ze jestem wstanie tak bardzo sie zmienic ;) Jestem sam z siebie dumny ^^ lecz nie spoczne na zadowoleniu i ta”porazka’ z ta dziewczyna tylko mnie nakrecila i mam jeszcze wieksza motywacje do dzialania, pozdrawiam i pamietajcie porazka nie jest przeciwienstwem sukcesu, jego przeciwienstem jest przecietnosc i siedzenie w swojej strefie komfortu, porazka jest elementem sukcesu :)

  Reply

  Anonim December 10, 2012 at 17:19

  Super Robert. A ostatnie zdanie to zasługuje na Nobla. :)

  Reply

  Adam December 11, 2012 at 23:48

  Chciałbym zwiększyć pewność siebie przede wszystkim w kontaktach z kobietami, a zwłaszcza podczas pierwszej rozmowy z piękną kobietą

  Reply

  Akaman May 17, 2013 at 00:19

  Co jeżeli nie akceptuje siebie? Czy dalj mogę być pewny siebie? Chyba nie… i tu chyba jest mój problem, by być pewnym siebie trzeba się pokochać, każdą cząstkę swojej osoby. Tylko jak pokochać siebie, gdy dostrzegam tylko same wady i ułomności?

  Reply

  Skip October 27, 2013 at 11:54

  Dobra afirmacja na pozbycie się wielu wymówek przy podejściu/telefonie/wiadomości: “To jest odpowiedni moment”. Mi pomaga.

  Dodam jeszcze fragment wypowiedzi Stewa Jobsa, który zmienił moje życie :) Rzuciłem przez to pracę w Polsce i wyjechałem do Anglii. W jednej z prezentacji Paweł przedstawia tą samą filozofię, tylko w inny sposób.

  WASZ CZAS JEST OGRANICZONY
  ?Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko ? zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką ? wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci.

  Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.?

  ?Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze ? miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.?
  Steve Jobs

  Reply

  Leave a Comment

  Previous post:

  Next post: