Cicha Dziewczyna – Jak Przerwać Niezręczną Ciszę?

by Paweł Grzywocz on 11 May 2016

Jak przerwać niezręczną ciszę, gdy cicha dziewczyna nie ma zbyt wiele do powiedzenia i nie pomaga w rozmowie?

Rzuć jej jakieś wyzwanie! Jak to zrobić? Zadaj jej kwalifikujące pytanie, w którym ona będzie się mogła jakoś przed Tobą wykazać.

Oczywiście to nie zadziała, gdy dziewczyna kompletnie nie jest zainteresowana
i faktycznie czeka aż sobie pójdziesz.

Takie dziewczyny nigdy nie będą próbowały Ci zaimponować ani odpowiedzieć cokolwiek więcej na Twoje pytanie, ponieważ jesteś im obojętny, a właściwie to chciałyby już zakończyć interakcję, ale z grzeczności tego nie robią od razu, tylko są bardzo pasywne.

Co wówczas robić?

Po pierwsze bądź uważny i obserwuj, czy ona właśnie rozmawia tylko z grzeczności czy może jest zainteresowana, ale sama ma problem z pewnością siebie, sama nie wie,
o czym rozmawiać z facetem i jest przejęta nową interakcją.

Po czym poznać, że cicha dziewczyna chciałaby, żebyś przerwał niezręczną ciszę i rozmawiał z nią dalej?

jak przerwać niezręczną ciszęWidać to, jak to zwykle bywa
z kobietami, po jej mowie ciała,
a dokładniej po jej kontakcie wzrokowym i uśmiechu na twarzy.

Cicha i nieśmiała dziewczyna może się czerwienić albo prawie nic nie mówić przy zapoznaniu, przez co możesz się zastanawiać, czy ona jest taka spięta zawsze przy nowych facetach czy nie jest Tobą zainteresowana…

Jednak nawet najbardziej cicha dziewczyna będzie Ci dawać oznaki zainteresowania poprzez chociaż odbijanie Twoich pytań i pytanie się “A Ty?” oraz będzie na Ciebie spoglądać i uśmiechać się, będzie jej bardzo miło, że rozmawiacie.

Oczywiście to też może być wszystko udawane i z grzeczności, co zweryfikujesz na końcu rozmowy poprzez spytanie o jej numer telefonu.

Nie daj się nabrać na jej nieśmiałość.

Wszystko inne niż podanie numeru telefonu jest brakiem zainteresowania.

Bardzo, bardzo rzadko dziewczyna może sprawdzać, jak zareagujesz na odmowę, jednak jest to pokrętne myślenie, bo jeśli się jej podobasz, ona nie podałaby numeru,
a Ty byś sobie poszedł, to ona wyszłaby na totalną idiotkę i straciła faceta, który jej się podobał.

Dlatego dodatnie zainteresowanie dziewczyny wyklucza robienie Ci trudności
z wymianą kontaktów.

Gdy dziewczyna pyta, po co Ci jej numer, to standardowo odpowiadasz: “Aby wnieść trochę szczęścia do Twojego życia” i jeśli dalej nie podaje, to się żegnasz.

Wyjątkiem mogą być miejsca publiczne, w których sam miałbyś obawy przed podawaniem numeru zupełnie obcej dziewczynie i wtedy możesz powiedzieć, że
“Ty też nie rozdajesz numeru obcym osobom i możecie się wymienić mailem“, jednak
gdy napiszesz do niej potem namiary spotkania, to i tak niewiele z tego maila potem wychodzi, ponieważ ona nie jest zainteresowana i robi problemy.

jak przerwać niezręczną ciszę cicha dziewczyna

 • Z kolei korespondowanie z nią, aby ją przekonać jest bezsensowne, ponieważ dziewczyny lubią pisać
  z różnymi adoratorami, aby się dowartościować.
 • Decyzja, czy się jej podobasz i czy w ogóle się spotkacie ponownie zapada podczas rozmowy zapoznawczej twarzą w twarz
  i nie da się tego odkręcić za pomocą tekstowych wiadomości.
 • Jakby była zainteresowana, to by podała numer telefonu i olała wszelkie blokady wewnętrzne na korzyść swojego zainteresowania.

  Traktuj wówczas to jako trening obycia towarzyskiego, gdy ona robi jakieś problemy
  i możesz chwilę powalczyć, ale bez płaszczenia się i krótko, bo jesteś już wtedy na straconej pozycji i lepiej zachować swoją godność i klasę.

  Jeśli się jej podobasz, to zrobi tak, żebyście się jeszcze spotkali.

  Aby cicha dziewczyna odpowiedziała na Twoje pytanie choćby słowami “A Ty?”, to najpierw musisz jej zadać jakieś pytanie.

  A dlaczego dla odmiany polecam pytanie, zamiast inwestowania w rozmowę historiami?

  Ponieważ, gdy już zainwestowałeś około 3 razy jakąś krótką historią, a dziewczyna dalej nic nie opowiada od siebie, to albo nie jest zainteresowana albo jest nudna, spięta, brakuje jej ciekawej osobowości i umiejętności komunikacyjnych oraz w ogóle wstydzi się coś więcej mówić, bo ma niskie poczucie wartości.

  W takiej sytuacji zachęć ją i spytaj o coś, żeby mogła się wykazać. Okaż zainteresowanie jej osobą oraz jej życiem, przy czym unikaj oklepanych pytań typu, gdzie mieszka, co robi na co dzień.

  Jak przerwać niezręczną ciszę z cichą dziewczyną?

 • Rzuć jej jakieś bardziej ambitne pytanie, które budujesz na podstawie wartości, które są ważne w Twoim życiu.
 • Jeśli takich wartości nie określiłeś, to nie ma się co dziwić, że sam nie wiesz, jak przerwać niezręczną ciszę w rozmowie.
 • Możesz ją wtedy np. spytać, czy może ma jakieś pasje, czy coś ostatnio osiągnęła, czy uprawia jakiś sport, czy interesuje się czymkolwiek, czy ma jakieś talenty, jaką pracę mogłaby wykonywać za darmo, czy ostatnio coś ugotowała, czy była na jakiejś wycieczce, czy lubi wychodzić z domu albo możesz wręcz już na wprost jej powiedzieć, żeby powiedziała Ci coś o sobie, skoro już nic nie potrafi odpowiedzieć, to niech powie cokolwiek.

  Możesz żartować z tego i np. spytać, gdzie uczyła się języka polskiego, że tak wolno jej idzie składanie zdań.

  Ciekawym tematem jest również sama pewność siebie i nieśmiałość oraz, skąd to się bierze.

  jak przerwać niezręczną ciszęCzęsto nieśmiałość zostaje spowodowana przez stawianie małych dzieci przed tablicą
  i wyśmiewanie ich lub poniżanie na forum rówieśników. Możesz spytać, czy była kiedyś wyśmiana przed tablicą i oczywiście opowiedzieć swoją historię na ten temat.

  Ja np. w 3 klasie podstawówki zostałem przy mapie nawet przewrócony przez nauczycielkę, bo tak mocno pchnęła mnie, wręczając mi pałeczkę do pokazywania na mapie, zezłoszczona, że w ogóle śmiałem coś pokazywać na mapie palcem.

  Jakbyś poczytał o edukacji domowej, która była praktykowana przez tysiące lat, to okazuje się, że takie dzieci nie mają problemów z nawiązywaniem relacji, są otwartymi ludźmi, a na wydarzeniach szkolnych potrafią jako pierwsze wyjść na środek bez żadnych barier.

  Są naturalnymi liderami.

  Ciekawe dlaczego?

  Poczytaj o tym w Internecie i na YT, bo to bardzo ciekawy temat. Może uda Ci się uchronić własne dzieci przed szkolną nieśmiałością.

  Jeśli chociaż trochę podobasz się dziewczynie, to ona też będzie chciała przerwać niezręczną ciszę i odpowie coś więcej niż kilka słów na Twoje pytanie oraz zapoda Ci nowy temat do rozmowy. Nawet nieśmiała i cicha dziewczyna tak zrobi.

  Z kolei, jeśli ona w ogóle nie jest zainteresowana, to nie pomoże Ci w ogóle w rozmowie.

  Z czego wynika brak zainteresowania cichej dziewczyny?

   
  Z tego, że nie zdałeś tzw. testu fizycznej atrakcyjności, czyli nie jesteś w guście danej dziewczyny. Np. Brad Pitt nie jest w guście niektórych kobiet. Kobiety mają swoje gusta.

  Nie każdy się musi podobać każdemu.

  Często też faceci olewają takie totalne podstawy, jak dbanie o sylwetkę, dopasowany do ciała ubiór zamiast workowatego, kiepska fryzura, niezadbane zęby czy nawet zapach
  z ust albo niektórym np. zbiera się taka biała ślinka w kącikach ust i tego nie kontrolują, a jeszcze inni mają strasznie spierzchnięte i suche usta, co wygląda fatalnie.

  cicha dziewczyna jak przerwać niezręczną ciszę

  To są elementy, które nie są wrodzone, a wielu facetów nie dba
  o nie i dlatego o wiele częściej dziewczyny nie chcą z nimi rozmawiać.

  Jak już opanujesz męski wygląd, to wówczas potrzebne są umiejętności komunikacyjne, czyli kojarzenia historii oraz opowiadania ich w swobodny sposób i przede wszystkim pozbycie się strachu przed oceną.

  Właśnie to nastawienie nieprzejmowania się opinią rozmówcy jest kluczowe dla poczucia luzu u obydwu stron, bo jeśli Ty jako mężczyzna, lider, zachowujesz się odwrotnie, czyli sam się gubisz, bardzo przejmujesz każdym słowem, odczuwasz stres, to dziewczyna jako bardzo empatyczna istota, potencjalna matka, która dobrze czyta ludzi, sama się wczuwa w Twój stan emocjonalny i jeśli już jest cichą dziewczyną, nieśmiałą, to tylko potęgujesz ten efekt przez własne zdenerwowanie.

  Dlatego udane i regularne, swobodne poznawanie nowych dziewczyn to wynik na tych trzech polach, czyli:

 • zadbany wygląd
 • pewność siebie, w szczególności w sensie nie przejmowanie się opinią innych, bycie liderem w rozmowie i w ogóle w życiu
 • oraz po trzecie umiejętności komunikacyjne, bo można być pewnym siebie, ale po prostu nie wiedzieć, o czym można opowiadać nowej dziewczynie, jakie pytania jej zadawać, jak ją zaczepiać, jak flirtować itp.
 • Jeśli nie wiesz, co mógłbyś poprawić w swoim wyglądzie, to polecam webinar
  Męski wygląd“, a jeśli chodzi o pozostałe sfery, jak pewność siebie i umiejętności konwersacyjne, to polecam szczegółowe programy na ten temat, “Pewność siebie w 90 dni” i “77 technik flirtu.”

  PewnoscSiebieW90Dni.pl
  77 Technik Flirtu

  Mam nadzieję, że dzięki tej wskazówce o rzuceniu cichej dziewczynie jakiegoś pytania,
  w którym ona może się wykazać, będziesz teraz przygotowany i dokładnie wiedział,
  jak przerwać niezręczną ciszę w rozmowie z nowo poznaną dziewczyną i nie tylko.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Paweł Grzywocz
  “Każdego dnia zrób jedną małą rzecz, której się boisz”
  “Zawsze inwestuj w rozmowę”
  “Bez prawdziwego zainteresowania kobiety nic nie może się zacząć ani trwać”
  “Do rozwodu wystarczy jeden toksyczny charakter”

  Wolność od pornografii i masturbacji w 90 dni
  Jak-Zdobyc-Dziewczyne.pl/mapa-sukcesu

  P.S.

  Napisz w komentarzu, czy do tej pory rzucałeś cichym dziewczynom takie pytanie, w którym w końcu ona mogłaby się czymś wykazać, gdy Twoje inwestowanie historiami nie przynosiło zbytnio efektu. Czy znałeś w ogóle tę technikę? Czy stosowałeś ją już świadomie, jeśli dopiero ode mnie o niej usłyszałeś?

  jak zdobyc dziewczyne w 12 randek


  Jeśli spodobał Ci się artykuł, to odbierz bezpłatny raport i zaawansowane porady mailowe:

  Twój email posłuży tylko i wyłącznie
  do komunikacji między nami.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Oceń Proszę Wpis:
  Rating: 3.6/5 (5 votes cast)
  Cicha Dziewczyna - Jak Przerwać Niezręczną Ciszę? , 3.6 out of 5 based on 5 ratings

  Poszukiwano

  • https://www jak-zdobyc-dziewczyne pl/blog/cicha-dziewczyna-jak-przerwac-niezreczna-cisze/

  Podobne wpisy:

  Zostaw swój komentarz...

  { 8 comments… read them below or add one }

  Marcel May 11, 2016 at 22:54

  mam pytanie. czy kazde zeby mozna naprawic, poprawic? czy kazde zeby mozna zrobic tak u stomatologow by byly piekne, biale, rowne i dobrze wygladajace bym mogl smialo sie otwarcie i szeroko usmiechac?

  Reply

  Grzywocz May 12, 2016 at 10:40

  Na pewno każde zęby można wybielić za pomocą usuwania kamienia i piaskowania, ewentualnie można jeszcze fluoryzację zrobić. A jeśli chodzi o krzywe zęby, to pytanie, czy wyglądają jak stan chorobowy i bardzo nienormalny, jak np. 2 rzędy górnych zęby, gdzie jeden zasłania drugi, czy może są trochę krzywe, generalnie wszystkie widać i jak się normalnie, naturalnie uśmiechasz to widać każdy ząb od 1 do 3 z każdej strony. Ja tak do tego podszedłem, gdyż aparat w wieku późniejszym niż 15 lat, to bardzo duży ból, na który nie mogłem sobie pozwolić, jako zawodnik, bo nie byłem w stanie normalnie jeść, więc to olałem i nigdy nie wróciłem do tego narzędzia tortur. Każde zęby da się wyprostować lub można nałożyć nakładki. Pytanie, czy ten ból jest tego warty, bo pieniądze w końcu nazbierasz. Często faceci mają po prostu schizę, chcą być doskonali. Brakuje im pewności siebie, męskości, mądrości i myślą, że jak sobie ząbki zrobią, to ich życie się ułoży. No niekoniecznie. Można mieć równe zęby i być ciotą. Wielu takich jest. Dlatego zawsze najpierw weryfikuj, jak masz poukładane w głowie, a dopiero potem czepiaj się zębów. Wiem, że w tym nagraniu mówię, jak ważna jest zadbana jama ustna, natomiast oceny zgryzu to już każdy musi sam ocenić. Ortodonci uważają, że każdy zgryz wymaga prostowania, bo mają z tego pieniądze oraz nikt nie jest idealny. Wyszukaj również artykuł ze zdjęciami w google pt. “Nie ma ludzi brzydkich są tylko biedni”. Uśmiechnij się do siebie naturalnie w lustrze i oceń, czy gdybyś miał dosłownie wszystkie cechy atrakcyjnego, prawdziwego mężczyzny, to czy te krzywe zęby są w stanie Cię przekreślić czy da się je zaakceptować, czy Ty możesz je zaakceptować i czy mogłaby to zrobić kobieta, jakbyś tak się postawił na jej miejscu. Jesteś kobietą, szukasz mądrego i silnego psychicznie mężczyzny, z którym można świetnie spędzać czas, jest zaradny i zabawny, rozumie kobiety, ale nie ma równych zębów. Czy można nadal go pragnąć, czy te zęby są totalnie oślepiająco obrzydliwe. Często to my sami dramatyzujemy i wyglądamy całkiem normalnie, z daleka nawet tego nie widać, z bliska może trochę, lekko krzywe kilka ząbków lub lekki przodozgryz lub tyłozgryz i już faceci się mazgają jak panienki. Nie jesteśmy dziewczynkami, których głównie atrakcyjność opiera się na wyglądzie. Jesteśmy mężczyznami, dostarczycielami schronienia i pożywienia a nie modelkami.

  Reply

  Maks May 12, 2016 at 00:13

  hej
  kupilem twoj kurs jakis czas temu i z braku czasu nie przysiadlem na poczatku solidnie,a teraz w ogole nie wchodze na to,bo zapomnialem i hasla i nie ogarniam,gdzie co jest
  zatem bez przerwy popelniam te same bledy co kiedys,tzn.zabiegam o jedna kobiete,ale caly sie odkrylem,wyznalem uczucia i chyba spadlo zainteresowanie…
  np.2 tygodnie temu napisalem jej,ze ma piekna glowe i szyje i ze pragne je piescic i tam dotykac,calowac,a nastepnej nocy ona podchodzi z zagadkowym usmiechem do mnie przy 3 stojacych w odleglosci 5 metrow szefach,odslania kark i prosi mnie,zebym zajrzal,bo czuje,ze cos sie jej robi z tylu na szyi,jakas krostka,oczywiscie nie ma nic,ale glaszcze ja po karku i uspokajam,odchodzi zadowolona,duzo mlodsi ode mnie szefowie zbaranieli,bo to najladniejsza laska w pracy,a poprosila mnie…niestety od tej pory nie bylo okazji spotkac sie sam na sam i z dnia na dzien temat upadl. Zostawiam jej w lodowce ulubione przysmaki,czasem sprawiam drobne podarunki,jakas czapeczka albo suplementy,czesto radzi sie mnie,dopytuje,bardzo mocno wzmacniam ja psychicznie,bo powtarza,ze jest zakompleksiona,ze zazdrosci mi wiary i mojej energii,dbam o siebie.
  Czasem wrecz za mna biega i szuka mnie,sam na sam jest rozluzniona i wtedy,kiedy to ona wpada do mnie na wydzial,natomiast jesli ja wpadam do niej i zagaduje ja w obecnosci jej kolegow i kolezanek z jej wydzialu,jest zupelnie inna,obojetna-jakby bala sie opinii,usztywnia sie,jakby bala sie o prace,nie wiadomo o co…
  wczoraj oblesny czarnoskory typ z jej wydzialu znienacka ja objal przy mnie,zobaczylem ze ona udaje radosc,odepchnalem trolla,uwolnilem ja i przez 2 godziny z malymi przerwami z wolna przechodzila kolo mnie krecac biodrami,zapytalem ja czy nie zrobilem kiszki,odpowiedziala mi ze nie,ze jest w porzadku i wydawala sie zadowolona,po czym rano podkusilo mnie podejsc na jej wydzial i pochwalic ja za figure,bo ostatnio wyglada nieziemsko,odpowiedziala ze to z przepracowania,bo wziela drugi etat i ze jest spiaca i bardzo zajeta,splawila mnie,po czym nagle po 20 minutach przyslala smsa,zebym przestal przychodzic na wydzial,bo dostala w nocy jakies uwagi i podsmiechujki od innych…?
  chcialbym cos zmienic i zajac sie tym na powaznie,bo kobieta byla mocno zainteresowana przez jakies 8 miesiecy,np.kiedy tylko przerywalem kontakt mailowy i smsowy,natychmiast ona odzywala sie pierwsza,kiedy polecialem w swieta do domu ratowac poprzedni zwiazek,pisala do mnie i po 4 maile dziennie,nawet udalo sie spotkac 1raz w restauracji przed praca na okolo 2,5godz i 8 razy w kantynie po 1,5 godz.,ostatni raz w styczniu,od tamtej chwili nie spotykamy sie prywatnie,3 tygodnie temu napisala,ze za kilka dni chcialaby znow pojsc,ale jakos bez przerwy przeklada i w ogole od tygodnia to mocno slabnie i zauwazam,ze wlasciwie przeradza sie w przyjazn,do tego rano do domu odwozi mnie druga kolezanka i kiedy ona widzi,ze odjezdzam z inna,jest wsciekla i…na druga noc znow mnie szuka…
  czy moglbys mi pomoc i zdiagnozowac obecna sytuacje
  oraz pomoc mi odnalezc,co wlasciwie kupilem i jak sie po tym poruszac,po tym Twoim kursie,zeby wszystko ogarnac i przyswoic tak,zeby znowu zaiskrzyło
  bede wdzieczny nawet za krotkiego maila

  Reply

  Grzywocz May 12, 2016 at 10:53

  Wygląda na to, że już od dawna jesteś zakwalifikowany tylko jak przyjaciel i jej adorator, a to dlatego, że robiłeś wszystko odwrotnie, czyli prawiłeś komplementy, dawałeś prezenty, byłeś zbyt dostępny i niezdecydowany, bo zamiast przenieś relację na pole randkowe i pozostać w pracy tajemnicą, to Ty się do niej podlizywałeś w pracy i tylko narobiłeś jej plotek i wstydu, gdy inni to widzieli. No totalnie wszystko na opak. Zamówiłeś “77 technik flirtu”, do których nie ma hasła, wysyłam je jeszcze raz na maila. Tam jest mnóstwo zasad atrakcyjności, więc nawet na podstawie tego powinieneś się połapać, aby jej tak nie nachodzić. O randkowaniu jest kurs “Jak zdobyć dziewczynę w 12 randek” i tutaj podstawowym błędem jest brak przeniesienia relacji na pole randkowe i marnowanie z nią czasu po 1,5 godziny w kantynie. A jeśli ona zaczęła przekładać spotkania prywatne, to znaczy, że zabiłeś jej zainteresowanie na tych spotkaniach, a także wcześniej, ponieważ od początku nie byłeś w ogóle atrakcyjny, nie byłeś tajemnicą ani wyzwaniem, nie wzbudziłeś żadnej ciekawości, tylko przytłoczyłeś ją swoimi nalotami, jak napalony goryl, dlatego też jej głupio teraz przed znajomymi w pracy. Jak nie wbijesz sobie tej wiedzy do głowy, to nic się nie zmieni w Twoim życiu. Zabieraj się do słuchania nagrań w autobusie, samochodzie, przed snem, gdzie tylko możliwe. Potrzebna jest zmiana myślenia o 180 stopni.

  Reply

  Kendrick May 19, 2016 at 23:15

  Co z Twoim kanałem na youtube?

  Reply

  Grzywocz May 20, 2016 at 07:32

  Youtube usunął moje konto z powodu rzekomego spamu, którego nie stosowałem. Napisałem odwołanie, a czekanie na odpowiedź może długo trwać.

  Reply

  dziadyga007 February 16, 2017 at 19:58

  Nooo Paweł trafiasz. Trochę mam problemy z “kojarzeniem historii” i tym o czym mówić. Jestem na spotkaniu z koleżanką. Wyluzowany. Chwile ciszy nie tworzą u mnie uczucia stresu, czy obaw. W takich chwilach uśmiecham się do niej i nie jestem spięty, ALE efekt drętwości pozostaje po jej stronie, ponieważ spotkała kolesia, który jakoś mniej mówi od niej. Niestety mam problem z tym “byciem na 100% obecnym w tej chwili” i jestem rozkojarzony. Dotyczy to nie tylko relacji d-m. Właściwie zawsze mam ten problem w relacjach z ludźmi. Niespecjalnie mnie interesuje to co mówią, bo nie jest to dla mnie ciekawe. Co zrobić, żeby coś co dla mnie ewidentnie nie jest ciekawe takim się stało? Co jest dla mnie ciekawe? Ot chociażby problem geometrii rozszerzania się Wszechświata. Myślałeś kiedyś nad tym? Jak to możliwe, że Wszechświat się rozszerza we wszystkich kierunkach, a jednocześnie nie ma środka? Mózg roz****. Jak to sobie wyobrazić geometrycznie? To jest orka dopiero.

  Reply

  Grzywocz February 16, 2017 at 21:12

  Polecam także artykuł: “Rozmowa się nie klei – jak inwestować w rozmowę” oraz nagranie video “Tematy do rozmowy z dziewczyną” i “Introwertyzm, jak być bardziej rozmownym”. Jest też o tym cały kurs 77 technik flirtu. Kwestia odpowiedniego treningu. Z dziewczynami trzeba uważać, żeby nie być zbyt logicznym ani poważnym, dotyczy to szczególnie początku znajomości.

  Reply

  Leave a Comment

  Previous post:

  Next post: