5 Rad: Jak Radzić Sobie z Samotnością i Być Wytrwałym Podczas Trudności?

by Paweł Grzywocz on 11 May 2015

jak radzić sobie z samotnością

Jak się nie załamywać, gdy przeżywasz tzw. randkową suszę?

Oto, jak się nie załamywać, gdy przeżywasz tzw. randkową suszę!

W tym artykule nauczysz się, jak przestać narzekać, gdy przeżywasz chwile słabości
z powodu małej ilości nowo poznanych kobiet
i randek oraz jak być wytrwałym w dążeniu do celu.

Poznasz także 5 sposobów, jak radzić sobie
z samotnością
i powtarzającym się odrzuceniem od nowych kobiet.

Najpierw, odpowiedz sam przed sobą na następujące pytania: 

 • Czy uprawiałeś kiedyś regularnie jakiś sport?
   
 • Czy osiągnąłeś kiedyś w czymś poziom zaawansowany?
   
 • Czy wyrwałeś się z jakiegoś nałogu,
  np. papierosów, alkoholu lub pornografii?
   
 • Czy opanowałeś płynnie jakiś język obcy, np. angielski?
   
 • Czy zmieniłeś swoją sylwetkę z byle jakiej, na zadbaną?
   
 • A może rozwinąłeś firmę albo zdałeś trudne studia? 
 •  
  Jeśli odpowiedziałeś “tak” na jedno z pytań, to wiesz w takim razie, co to jest wytrwałość w dążeniu do celu.

  Skoro więc wiesz, czym jest wytrwałość, to teraz wystarczy przenieść to na rozwój
  umiejętności interpersonalnych i systematyczne wychodzenie do nowych ludzi oraz nie przejmowanie się tym, że nie od razu wszystko się super układa.

  Wiesz o tym, że zanim pojawi się sukces, trzeba przejść przez setki porażek, potknięć, błędów, chwil zwątpienia.

  Czy wiesz o tym, że błędy to droga do sukcesu?

  Czy myślisz, że Adamowi Małyszowi się “udało” zostać mistrzem?

  Czy myślisz, że po 3 do 4 treningach tygodniowo przez pół roku on został mistrzem?

  Sposób na samotność – Bądź wytrwałym mężczyzną!

  Wielu chłopców, którzy fizycznie są nawet mężczyznami po 30 lub 40 roku życia ma nierealistyczne i wygórowane oczekiwania w budowaniu swoich umiejętności interpersonalnych. Podobnie, jak wszyscy ludzie dzisiejszych czasów, zaprogramowanych na natychmiastową gratyfikację (nagrodę/szybki zysk), natychmiastowo działające lekarstwa i łatwy, szybki sukces. 

  Poza tym z natury jesteśmy LENIWI, ponieważ nasze ciało lub umysł chce uzyskać efekt, jak najmniejszym kosztem. Bardzo z nas inteligentne bestie. Przy czym, jeśli chcesz od życia czegoś więcej niż przeciętność, to niestety trzeba będzie dać z siebie trochę więcej.

  Takie leniwe osoby, które mają wygórowane oczekiwania, mają też tendencję nie tylko do poddawania się całkowicie, ale marnują mnóstwo czasu na bezproduktywne okresy.

  Można to porównać do biegacza.

  Ktoś, kto raz biegnie szybko, a potem maszeruje wolno ze zmęczenia albo w ogóle leży, potem znowu biegnie, potem znowu idzie lub stoi, osiągnie zwykle FATALNY wynik. (Pamiętasz, jak to było na WFie?) Z kolei osoba, która non stop biegnie, wolno, ale stabilnie biegnie do mety, na 100% UKOŃCZY WYŚCIG, o ile go ktoś nie zatrzyma albo nie wykituje po drodze.

  Kto zatem uzyskuje lepszy REZULTAT? 

  Ten, który sprintował a potem, biegł nierówno i się zatrzymywał? Czy ten, który biegł stabilnie, BEZ PRZERWY?

  Oczywiście, że ten drugi.

  Z kolei osoby, które po swoim wycieńczającym sprincie, zaczynają maszerować, mają wtedy czas i resztki sił na to, żeby sobie ponarzekać albo zniechęcić pozostałych uczestników biegu. 

 • “I tak nie dasz rady” 
 • “Weź sobie odpocznij”
 • “To jest za daleko” 
 • “Ja nie mam siły” 
 • “Ja już nie biegnę” 
 •  
  Krzyczą kolejno, gdy ich wyprzedzasz i tracą nad Tobą kontrolę.

  Tak zachowują się ofiary losu i krytykanci – dlatego są samotni

  Ludzie, których w 7 odcinku kursu PewnoscSiebieW90Dni.pl polecam usunąć ze swojego życia, ponieważ tylko narzekają, dołują, mówią, że coś jest niemożliwe i tylko zniechęcają.

  Wiesz, co mi mówią kursanci, którzy nie czują już strachu i stresu podczas rozmów
  z zupełnie obcymi dziewczynami?

 • Mówią, że musieli porozmawiać z około 200 nowymi dziewczynami w ciągu roku do dwóch lat.
   
 • Ja też po około 100 rozmowach z obcymi dziewczynami przestałem się denerwować.
   
 • Reszta zależała już od przypadku właściwie, bo można nawet chodzić w miejsca
  z kontekstem, a tam nie będzie wielu dziewczyn, które są zainteresowane Tobą
  i w podobnym wieku oraz wolne. Może nie być ani jednej. A po kilku wyjściach poznasz takich 5 i z 3 się z Tobą umówią i przyjdą na randkę.

  A potem znowu susza.

  To zupełnie normalne, bo nie wszędzie są właściwe kandydatki.

  Takie jest życie.

  Natomiast jeśli poddajesz się, zniechęcasz, wątpisz, narzekasz po zaledwie pół roku wychodzenia z domu, to jest to śmiechu warte – w sensie wygląda to na słaby charakter.

  Ważne jest też to, żebyś nie poprzestał tylko na czytaniu moich mailingów i artykułów, ponieważ nie ujawniam w nich wszystkiego.

  Niektórzy ludzie, którzy mieli lepsze predyspozycje na początku, odnoszą wręcz spektakularne zmiany od samych artykułów ze strony i maili, z czego bardzo się cieszę, że nawet za darmo udaje mi się kogoś nakierować, aby ruszył ze swoim życiem do przodu.

  A niektórzy nawet bez dobrych predyspozycji, już na podstawie samych maili bardzo dużo się rozwinęli. Często mają dopiero po 15 do 18 lat i jeszcze nie mogą sobie pozwolić na kurs, ale za to wykorzystali każdą, jedną informację i dużo DZIAŁAJĄ, poza tym są młodzi, więc łatwiej jest im zmieniać negatywne myślenie. Bardziej dojrzałe osoby mogą nieraz potrzebować więcej wysiłku, aby pozbyć się złych przyzwyczajeń myślowych.

  Owszem, artykuły mają uświadamiać i niektórym ludziom dużo dają, natomiast jeśli nie masz PewnoscSiebieW90Dni.pl, który jak ostatnio słyszałem na webinarze jest takim fundamentem, bo dopiero potem lepiej przydają się techniki randkowania, flirtowania itd. to bez tego fundamentu masz niepełne informacje.

  Dlatego podczas rozmowy nie wiesz, jak zareagować w danej sytuacji albo jeszcze gorzej, nie wiesz, jak wywoływać w rozmowie emocje, bawić się humorem i przenieść rozmowę na poziom flirtu, aby dziewczyna nie myślała sobie, że jesteś jakimś nowym przyjacielem, tylko stanowisz potencjał na mężczyznę, więc jeśli jej się nie podobasz, to niech ona lepiej od razu przestanie odwzajemniać Twój flirt albo powie Ci, że ma chłopaka, żebyś sobie nie robił nadziei.

  W ten sposób możesz szczerze się przyjaźnić z kobietami
  bez katowania się marzeniami o tym, czy moglibyście być parą.

  W kursach wyraźnie wyjaśniam, jak się zachowywać, aby zawsze stanowić potencjał na chłopaka. Dzięki temu zaimponujesz swoim luzem, pewnością siebie i dystansem do całej sytuacji nowo poznanej dziewczynie, z którą masz szansę na randki. Z kolei, jeśli ona nie jest zainteresowana, to szybko to zauważysz albo ona będzie musiała to ujawnić, gdy zainicjujesz kolejny krok do przodu.

  Aby pojawiły się randki trzeba najpierw rozwinąć umiejętności konwersacyjne
  i pewności siebie.

  Przypominam, że zdobywaną wiedzę trzeba sumiennie wdrażać w życie, chociaż jeśli otrzymujesz ode mnie w kursach tylko skondensowane perełki, praktyczne kroki i proste przykłady, to wtedy wiedza sama wchodzi i potem w codziennych sytuacjach sobie to przypominasz i wykorzystujesz.

  Jeśli nie miałeś długo randki z nową, atrakcyjną dziewczyną lub miewasz je baaardzo rzadko, to być może poznałeś same niewłaściwe kobiety lub bardzo mało poznajesz.

  Chociaż uważam to za takie usprawiedliwianie siebie, ponieważ zwykle jest tak, że gdy ktoś obwinia innych, to z nim jest coś nie tak.

  Gdy nauczysz się być szczęśliwym bez względu na reakcje kobiet, to wtedy już nie narzekasz na to, że one nie zawsze są zainteresowane albo są zajęte, ponieważ ROZUMIESZ to i darzysz w ogóle kobiety i ludzi szacunkiem i życzysz im jak najlepiej.

  Pozbywasz się egoizmu.

  Rozwijasz miłość do innych ludzi. Przestajesz być pępkiem świata, ponieważ w kursach często podkreślam, że spełnienie w życiu zależy głównie od tego, jaką WARTOŚĆ wnosisz w życie innych ludzi.

  A nie można obdarzać innych ludzi sobą, wysłuchać ich, doradzić bezinteresownie, cieszyć się ich szczęściem, jeśli chcesz ciągle brać i zawsze oczekujesz spełniania swoich zachcianek.

  To odpychające dla kobiet. Z jednej strony są pewne zasady, że kobieta, która jest zainteresowana przychodzi przynajmniej na spotkania. Z drugiej strony rozmowa zapoznawcza nie może być zawsze UKŁADEM, w sensie ona np. ma chłopaka, to jesteś zły na cały świat.

  Nie. Życz jej szczęścia, spytaj, kiedy ślub, spytaj o radę, życz im powodzenia. Na Ciebie też przyjdzie czas. Nie możesz zazdrościć innym tego, czego pragniesz, bo wtedy jakby to przeklinasz. Doceniaj u innych to, czego pragniesz, a w ten sposób nastawiasz swój umysł na wykorzystywanie okazji, które mogą Ci pozwolić to osiągnąć.

  Tylko proszę nie łudź się, że napiszę coś o prawie przyciągania, które jest ściemą. Zapomnieli tam powiedzieć, że trzeba jeszcze podjąć działanie. Od samego myślenia nic się nie przyciąga, a tam właśnie tak to jest przedstawione. Myśl, a Ci się spełni. Nie, nie spełni się.

  Rezultaty potrzebują Twojej AKCJI i to systematycznej przez dłuższy czas.

  Zamiast narzekać, zacznij bardziej odważnie podejmować inicjatywę i zastanów się, co możesz zrobić jeszcze LEPIEJ niż dotychczas. Zamiast narzekać, że w miejscach,
  w które chodzisz nie ma takich kobiet, jakie Ciebie interesują, zastanów się więc GDZIE chodzą takie kobiety, które Ciebie interesują.

  Gdzie poznać dziewczynę?

   
  Podaję mnóstwo sposobów, jak dopasować miejsca do swojej osobowości,
  ale w największym skrócie, to trzeba sobie zadać takie pytanie. Gdzie przebywają kobiety, które mają u Ciebie szanse?

  A jeśli nawet nie masz dokładnie sprecyzowanych cech i wartości, których oczekujesz od stałej dziewczyny, to najwyższy czas je określić. W ten sposób będziesz bardziej selektywny i pozbędziesz się desperacji, że z każdą musi się udać. Nie musi, bo nie każda będzie posiadała te cechy, jakich pragniesz, jak choćby “nie palenie papierosów”.

  To dość powierzchowne, ale jednak ważne. W kursie podaję wiele więcej ważnych cech, które są niezbędne do udanego związku, a z kolei ujawniam, czego nie oczekiwać, bo nie jest to konieczne, np. podobne zainteresowania. Nie trzeba mieć podobnych zainteresowań, bo możecie się wymieniać dotychczasowymi.

  Liczy się wzajemne zainteresowanie sobą i osobowość.

  “Bo moi koledzy mają dziewczynę bez wysiłku”
  samotność jak sobie radzić

  "Wszyscy są w związkach, tylko nie ja."

  Często otrzymuję też takie narzekanie, że jacyś tam koledzy mają dziewczynę, mimo że w ogóle nie uczyli się tego tematu.

  Polecam zadać sobie pytania, czy oni mają jakieś lepsze predyspozycje i dlatego łatwo znaleźli dziewczynę? A może po prostu są bardziej aktywni i więcej rozmawiają z ludźmi albo chociaż częściej wychodzą z domu?

  Poza tam powstaje pytanie, czy ich dziewczyny są takie w porządku, czy to jakieś byle jakie dziewczyny z przypadku?

  I czy oni faktycznie są takimi szczęściarzami, skoro są mało świadomi tych spraw, przez co dziewczyny mogą ich wykorzystywać, aby tymczasowo mieć chłopaka na pokaz,
  a potem ich zleją, gdy im się znudzi. A tym kolegom się wydawało, że ich dziewczyna faktycznie była zainteresowana i sami się zakochali i zostali zranieni. Albo stracą finalnie świetną dziewczynę, bo nie mieli pojęcia, jak dbać o zainteresowanie kobiety w związku.

  To typowa historia około połowy moich czytelników.

  Dziewczyna ich rzuciła, więc dopiero wtedy zaczęli szukać. Ja tam wolę wiedzieć, co się dzieje w moim życiu niż brać to, co mi los podsunie i udawać, że wiem,
  co się dzieje i wszystko rozumiem, podczas, gdy tak nie jest. Wiele dzisiejszych dziewczyn jest niedowartościowanych i przez to robią jakieś jazdy, gdy nie dajesz im się kontrolować.

  Są niestabilne emocjonalnie, ich zainteresowanie jest zmienne jak chorągiewka na wietrze i mają wahania nastroju. Generalnie zachowują się, jak osoby nienormalne.

  W związku z czym najlepiej jest takie dziewczyny eliminować ze swojego życia, jak najszybciej, zamiast się z nimi użerać i potem narzekać, że coś nie działa.

  Być może Twoi koledzy są właśnie pod butem takiej dziewczyny, a z zewnątrz wyglądają, jak normalna para. Dla wielu facetów normalne jest to, że on jest pieskiem, a ona mu depcze po głowie. Oni nawet nie wiedzą, że to nienormalne.

  Z kolei takie dziewczyny uważają za normalną sytuację, w której to one rządzą facetem w związku, a on jest ich podwładnym. Pełno takich par, są to tzw. związki z rozsądku, jednak jako osoba już przebudzona lekko w tym temacie na pewno nie chciałbyś być pomiatany przez dziewczynę.

  A wielu facetów pożegnało się ze swoją godnością i wolą być już z jakąkolwiek dziewczyną, byle nie być samemu i znowu szukać, bo oni nawet nie potrafią poznawać dziewczyn, więc trzymają się kurczowo pierwszej lepszej, nawet jeśli ona ich wykorzystuje.

  Na konferencjach internetowych dla klientów powtarzam nieraz, że sukces nie jest dla każdego i kursanci to potwierdzają.

  Wielu ludzi po prostu nie jest wytrwałych, systematycznych, zbyt szybko się poddają, są leniwi z natury oraz popełniają w kółko te same błędy.

  Niektórym nawet nie chce się przerobić w całości kursu albo przesłuchali go tylko raz
  i potem dzwonią z pytaniami, na które odpowiedziałem przecież w kursie. Ba, niektóre osoby czytają tylko ebook, a nie słuchają najważniejszych Audio Action Steps
  z przykładami i sposobami wdrażania tej wiedzy w życie.

  Niektórzy zamawiają konsultację i myślą, że się wszystkiego nauczą w godzinę
  lub w dwie godziny.

  A to wszystko wymaga regularnej praktyki.

   
  Wyobraź sobie, że zakładasz firmę albo próbujesz przebudować swoją sylwetkę.

  Po jakim czasie się poddasz, w przypadku braku rezultatów?

  Jak długo będziesz sobie zadawał pytanie “JAK MOGĘ TO LEPIEJ ZROBIĆ?” zanim powiesz: “Ok, to nie dla mnie, rezygnuję.”

  Ile dajesz sobie czasu?

  Tylko nie mów, że pół roku.

  Ani nie mów, że nie masz moich podstawowych kursów, ponieważ wtedy błądzisz po omacku, powtarzasz te same błędy i szukasz rozwiązania od nowa, a ono już od dawna jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

  Moi kursanci po Pewności siebie w 90 dni mają głęboko gdzieś to, że czasem przez jakiś dłużysz czas nie spotykają dziewczyny z potencjałem na całe życie.

  Wiedzą, że jest w tym element losowości i potrzebna jest cierpliwość, natomiast oni swoją robotę wykonali.

  Są przygotowani na właściwą kobietę, elokwentni, swobodni, wygadani, szczęśliwi sami ze sobą i gdy takowa dziewczyna się pojawi, to podejdą do niej na relaksie, bez presji na wynik i na luzie z nią porozmawiają, a nawet ją zainteresują na tyle, żeby się potem spotykać.

  “Sukces jest wtedy, gdy okazja spotyka się z przygotowaniem.”

  jak sobie radzić z samotnością

  "Sukces jest wtedy, gdy okazja spotyka się z przygotowaniem."

  Czy chcesz zrezygnować z przygotowania?

  Takie jest Twoje prawo.

  Ja nie zmuszę nikogo do działania ani nie wykonam pracy za kogoś.

  Czasem przygotowania zajmują LATA.

  Do olimpiady przygotowują się ludzie 4 i więcej LAT.

  Nigdy nie wiadomo, kiedy spotkasz właściwą dziewczynę.

  Nie poprzestawaj w swoim rozwoju na samych mailingach i artykułach, które bywają nie do końca albo wcale nie związane z Twoim problemem.

  Maile mają na celu uświadamiać i zapraszać do kursów. Dać Ci doświadczenie tego, jak to jest korzystać z moich materiałów.

  Nie potrzebne Ci są teraz artykuły np. o związku lub randkach, JEŚLI prawie w ogóle nie chodzisz na pierwsze randki.

  Jeżeli na przykład Twoim problemem są błędy popełniane podczas rozmowy, w postaci jakichś niespójności czy braku pewności siebie, to jak najszybciej zbuduj właściwe nastawienie mentalne i nawyki, o których mówię w Pewności Siebie W 90 Dni.

  Błędów może być naprawdę tona, oprócz desperacji i roszczeniowej postawy, może to być nudna rozmowa, złe miejsca, przejmowanie się kiepską jakością dziewczyn, a także obwinianie siebie za to, na co nie masz WPŁYWU.

  Miękki charakter i szukanie wymówek to nie są cechy prawdziwego mężczyzny. Kobieta chce kogoś zaradnego, przy kim nie zginie. Te cechy jak najbardziej przydają się potem w codziennym życiu, w szczególności w pracy, w biznesie.

  Mówię o tym wiele razy w “Pewność Siebie W 90 Dni”. Jest to program właściwie
  o pozytywnych NAWYKACH i wytrwałości w dążeniu do celu.

  Ale nie zachęcam Cię do udziału w tym, jeśli po kursie masz zamiar dalej narzekać. Może lepiej nie brać w nim udziału, zrobić sobie przerwę od tego tematu i wrócić za kilka lat, gdy będziesz gotów na systematyczne działanie.

  Bo jeśli liczysz na to, że samo oglądanie jakiegoś kursiku sprawi, że dziewczyna zapuka do Twoich drzwi, to takie podejście jest naiwne.

  To jest jak chudy chłopak, który przychodzi na siłownię i po 6 miesiącach stwierdza:

 • “Nie wyglądam, jak Arnold, więc to nie działa.”
 •  
  Bardzo chciałbym pomóc każdemu, kto chce, wytłumaczyć to indywidualnie, jednak jest to fizycznie niewykonalne, dlatego nagrałem się osobiście, aby mieć z Tobą lepszy kontakt i wytłumaczyć dokładnie to, co konieczne.

  Te kursy to tyle, ile mogę zrobić, plus darmowe materiały.

  A jak ktoś nie chce ich stosować, tylko liczy, że z samego oglądania/czytania coś się zmieni, to radzę poczytać biografie M.Jordan’a, A.Lincoln’a, W.Disney’a i innych ludzi, którym się setki razy nie udało, zanim odnieśli sukces.

  Wyszukaj sobie na YouTube “famous failures” Moja ulubiona, najbardziej inspirująca reklama z M. Jordanem, której słowa pamiętam do dziś to: “michael jordan missed 9000 shots”  I’ve missed more than 9000 shots in my career. I’ve lost almost 300 games. 26 times, I’ve been trusted to take the game winning shot and missed. I’ve failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.”

  Michael Jordan

  (Tłumaczenie: “Spudłowałem 9000 rzutów w mojej karierze. Przegrałem prawie 300 meczów. 26 razy zaufano mi, żebym oddał zwycięski rzut i chybiłem. Zawodziłem wiele, wiele, wiele razy w moim życiu. I właśnie dlatego, odniosłem sukces.”)

  To naprawdę pokrzepiające słowa, które stały się moją codziennością, dzięki trenowaniu koszykówki przez ponad 10 lat. Jeśli nie oddajesz rzutów, to jak masz się nauczyć rzucać lub zdobywać punkty?

  To niemożliwe.

  Jako 12 latek nie chciałem sobie na starość pluć w brodę, że nie spróbowałem zostać zawodowym koszykarzem i nie spróbowałem pójść za moimi marzeniami. Spróbowałem
  i jestem z tego powodu szczęśliwy. Nauczyło mnie to choćby konsekwencji i wytrwałości, które są najważniejszym czynnikiem jakiegokolwiek sukcesu.

  Czy chcesz za 10 lat żałować, że nie zagadywałeś do kobiet
  i nie stworzyłeś sobie szans na związek, miłość i własną rodzinę?

  Najlepiej oglądaj sobie takie filmiki regularnie, żebyś potem ich nie potrzebował
  w trudnych chwilach, tylko z automatu wiedział, że to tylko mały wybój na drodze do celu.

  Jesteś tym, czym karmisz swój umysł. Jeśli karmisz go głównie strachem, generowanym przez wiadomości i innymi, bezwartościowymi głupotami, to taka jest też potem Twoja odporność na przeciwności.

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości!
  Paweł
  PewnoscSiebieW90Dni.pl – zbuduj nawyki wytrwałego
  rozwoju umiejętności komunikacyjnych już teraz!

  jak zdobyc dziewczyne w 12 randek


  Jeśli spodobał Ci się artykuł, to odbierz bezpłatny raport i zaawansowane porady mailowe:

  Twój email posłuży tylko i wyłącznie
  do komunikacji między nami.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Oceń Proszę Wpis:
  Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
  5 Rad: Jak Radzić Sobie z Samotnością i Być Wytrwałym Podczas Trudności?, 5.0 out of 5 based on 6 ratings

  Podobne wpisy:

  Zostaw swój komentarz...

  { 12 comments… read them below or add one }

  Andrzej Leszno Wlp. May 24, 2015 at 17:49

  Cześć takie wpisy naprawdę dają mi do myślenia ja swój problem z grubsza zdiagnozowałem wyglądam normalnie jestem ponoć nawet przystojny wygadany względnie też jestem choć muszę nad tym pracować bo to trening jak każdy inny .Problem polega głownie na tym że nie przebywam w miejscach w których mógłbym poznać dziewczynę wiadomo praca o dziwnych porach ,małe miasto ,brak dodatowych zajęć poza pracą dla ludzi w moim wieku w małym mieście mam 26 lat oczywiście nie chcę żeby zabrzmiało to jak wymówki i było usprawiedliwieniem nie podejmowania działania.Podobno pracowitym szczęście częściej sprzyja więc najpierw sobie ustalę jakiej dziewczyny szukam a puźniej będę próbował szukać takich miejsc gdźie takie dziewczyny mogą być.Ostatnio naszła mnie taka myśl że zarabianie pieniędzy jest dużym wyzwaniem ale znalezienie jednej wartościowej kobiety jest największym wyzwaniem

  Reply

  Piter August 16, 2016 at 16:12

  W głowę zachodzę jak taki świetny artykuł przeszedł bez większego echa i sam pluję sobie w brodę, że dopiero teraz go odkryłem… Ciągle jeszcze gdzieś tam borykam się z tym problemem wytrwałości, choć na szczęście stopniowo go pokonuję. Miałem takie momenty, że wykonywałem podejścia, zagadywałem, przełamywałem się i czułem się jakbym miał u stóp cały świat, a potem dopadała mnie ogromna frustracja, że mimo to dalej nie mam dziewczyny, jestem sam jak jakiś nieudacznik, a ten czy tamten ma taką piękną kobietę przy boku. Jak to się kończyło? Najczęściej masturbacją. Robiłem krok do przodu, ale potem się znowu cofałem. To było okropne i dopiero kurs WON90 pomógł mi się z tego podźwignąć, dzięki czemu na początku tego roku zapisałem się na Toastmasters. Występowanie publiczne dało mi konkretnego kopa dla mojej pewności siebie i wszystkim również to polecam.

  Od dziecka bałem się panicznie porażek i odrzucenia przez ludzi. A przecież byłem podobnie jak Ty Pawle odrzucany i wyzywany przez rówieśników w szkole, bo byłem bardzo grzecznym, spokojnym i poukładanym dzieckiem. Także koleżanki z klasy się ze mnie śmiały, w tym te najładniejsze. Skoro więc doświadczyłem już odrzucenia to czego jeszcze się bałem? Tego słynnego “co ludzie sobie o mnie pomyślą” i że znowu będę odrzucony. Całe szczęście odkryłem, że to bzdura.

  Wracając do tematu artykułu, moim zdaniem jest on niezwykle ważny, bo chyba każdego prędzej czy później dopada mniejsze lub większe zniechęcenie, jeżeli nie działamy lub nie wszystko idzie po naszej myśli. Ja też bym chciał, aby każde moje podejście było idealne, abym miał książkową gadkę, wygląd i aby wszystkie piękne dziewczyny patrzyły na mnie jak na milion dolarów, ale to jest nierealne. Tak już jesteśmy zaprogramowani, że chcemy mieć wszystko przy jak najmniejszym wysiłku, ale wystarczy spojrzeć na naszych znajomych, którzy tkwią w związkach byle być kimś w związku i potem jeszcze narzekają na swoich partnerów. Nawet u mnie w rodzinie są takie sytuacje… To mnie motywuje do tego, by się nie poddawać i choćby mi to miało zająć lata, to wolę być z kobietą z moich marzeń i być szczęśliwy, niż z pierwszym lepszym pustakiem, który będzie służył mi jedynie do zaspokajania moich potrzeb.

  Dzięki za ten artykuł Paweł!

  Reply

  Grzywocz August 16, 2016 at 17:06

  Dzięki bardzo. O to właśnie chodzi. Mnie też głównie to trzymało w takich chwilach. Pozdrawiam.

  Reply

  Kubasis November 6, 2016 at 12:59

  Myślę, że każdy facet powinien właściwie dobrze znosić samotność. Przesadna potrzeba bycia przy kobiecie, stawia mężczyznę w roli tego “potrzebującego”, co nie jest zbyt atrakcyjne dla kobiet… Wszyscy musimy być cierpliwi jeśli chodzi o kobiety. A najlepszym na to sposobem jest znalezienie sobie takiej pasji, aby to z niej uczynić centrum naszego życia, a nie z dziewczyny.

  Reply

  Szymon September 21, 2017 at 14:45

  Dzięki Paweł!
  Ja nie wiem, jak działa ten mailing… Rozstałem ostatnio z dziewczyną, wdziera się zatem mimo woli pesymizm, a tutaj takie rady!
  Paweł! Jesteś niezastąpionym dobrym duchem! Twoje porady przychodzą w samą porę, choć łajzowanie jest od nich czasem silniejsze… ;)
  Dziękuję i pozdrawiam,
  Szymon

  Reply

  Konrad November 26, 2017 at 19:58

  Do Andrzeja Leszno Wlkp. Jestem z Rawicza Wielkopolskiego, więc jak chcesz to możemy gdzieś razem wyskoczyć i podziałać

  Reply

  Anonim May 2, 2018 at 18:23

  Wszystko prawda, ale uważam że frustracja raz na jakiś czas jest normalna, szczególnie gdy się naprawdę rozwija od kilku lat w tym kierunku, a tu kolejne dziewczyny, z którymi rozmawiasz i są atrakcyjne wstępnie, okazują się być zajęte i randek nie ma. Oczywiście za dzień, dwa znowu się wraca do rozwoju, bo co innego pozostaje? Prawie każdy człowiek nie jest do końca samotnikiem i chce mieć tę drugą, super osobę.

  Ja się przyznam, że poznaję za mało kobiet, może popełniam też błędy typu zbyt nudna rozmowa, może trzeba częściej zmieniać temat, a nie ciągnąć jeden. W każdym razie od kilku lat widzę u siebie duży postęp w pewności siebie na tyle, że coraz częściej pojawiam się przed kamerą, gdy w szkole i później miałem mega stres, gdy miałem publicznie wystąpić. Wszystko widzę, że robię postępy ciągle, z każdym miesiącem jestem bardziej pewny siebie, podchodzę i zagaduję do pięknych kobiet. Wszystko niby pięknie, ładnie, ale tych randek nie ma. Atrakcyjne kobiety są zajęte. Dawno nie spotkałem takiej wolnej. Ani jednej. Te dwie, które mi się najbardziej podobały ostatnio, są już mężatkami. W takim sytuacjach, gdy mi się naprawdę dziewczyna spodoba, ręce mi czasem opadają. Piękne i normalne dziewczyny są w długoletnich, udanych związkach. Wariatki są same pewnie często, bo się nie nadają. Wczoraj wyszedłem do miasta i widziałem pełno par, jak to przy święcie. I ci faceci różni byli, sporo takich przeciętnych, niezbyt zadbanych, a mają kobiety całkiem fajne na pierwszy rzut oka. Ale wiem, że nie ma innej drogi, tylko dalej się rozwijać. Zresztą mam już nawyki takie wyrobione, że nie zejdę z takiej drogi. Naturalnie gadam z nowymi ludźmi i nie mam przy tym dużego stresu, choćby nawet byli sławni itp.

  Reply

  John December 1, 2023 at 01:26

  A jak się w ogóle auto-diagnozujesz czy robisz coś rzeczywiście nie tak? Bo przez cały listopad wychodziłem niemalże dzień w dzień w miejsca z kontekstem, ba, zrobiłem sobie teraz przymusowo jeden dzień w tygodniu w którym nie wychodzę NIGDZIE i na razie łatwiej mi zabrać numer telefonu w miejscu publicznym xD. W miejscach z kontekstem zebrałem cale dwa numery w miesiąc :P

  Reply

  John December 1, 2023 at 01:45

  Zacząłem kminić np. czy ja mam być jeszcze bardziej zabawny i wiem, że nie masz pojęcia, jak wyglądają moje rozmowy, ale czy też zainteresowaną dziewczynę nie jest naprawdę łatwo rozbawić?
  Albo gdzieś napisałeś, że rozmowy zapoznawcze powinniśmy pamiętać nawet po miesiącu, tylko w jakim stopniu? Bo zagadując te około 10 kobiet w tygodniu jestem w stanie zapamiętać te rozmowy hasłami, np. z dziś jedna – gra w szachy, studiuje biomedycynę i zrobi mi prostetyczne ramię, film Mamma Mia, musicale, zespół Abba

  Reply

  Paweł Grzywocz December 1, 2023 at 13:35

  Tak, o to chodzi, wystarczy hasłami zapamiętać, że nawet, jakbyście rozmawiali po miesiącu lub kilku, to da radę przywołać tę rozmowę. Ba, nawet mi się zdarzyło w tym programie “100 rozmów”, że dziewczyna powiedziała, że mnie skądś kojarzy i sobie obydwoje przypomnieliśmy, o czym kiedyś rozmawialiśmy podczas rozmowy zapoznawczej (Miesiąc 4, Rozmowa nr 52, Emilia z Mamą – O Imprezowaniu Na Rynku i Unikaniu Policji: 12:41).

  Reply

  Paweł Grzywocz December 1, 2023 at 13:30

  Każde miejsce ma swoje minusy, nie ma miejsc idealnych. W miejscach publicznych może być np. więcej kobiet, a rozmowa jest bardziej prywatna, sam na sam, ale za to jest więcej zajętych i nieufnych, a w miejscach z kontekstem więcej ma czas pogadać, ale fizycznie może być mniej kobiet w miejscach z kontekstem, jeśli to nie są zajęcia typowo dla kobiet. Poza tym sama liczba numerów sama w sobie nie jest zbyt miarodajnym wyznacznikiem czegokolwiek, bo dziewczyny mogą podawać kontakt z grzeczności, również te zajęte. Myślę, że problemem w ogóle jest znajdywanie wolnych kobiet, które jednocześnie są ładne i zainteresowane, że czasami warto sobie pójść na imprezę, do klubu, do klubokawiarni, na szybkie randki, gdzieś, gdzie jest szansa na większą ilość wolnych kobiet, bo tak na co dzień, to obojętne czy w miejscach z kontekstem czy bez, to możesz natrafiać momentami na 80-90% zajętych kobiet i z tego może wynikać mała ilość numerów, czyli zarówno z wyboru miejsc, jak i demografii danej okolicy i miejsc. Myślę, że jak się zagaduje do około 10 kobiet tygodniowo i zmienia miejsca, to umiejętności będą rosnąć, a wolne kobiety będą się pojawiać, tylko że to nie jest liniowe, bo czasami możesz uzyskać 2 solidne kontakty w miesiąc, z których wyniknie spotkanie, a innym razem 10 lub 5, z których połowa lub 1/3 doprowadzi do kolejnego spotkania.

  Reply

  John December 2, 2023 at 15:03

  Jest to istna próba charakteru, nie ma co zaprzeczać. Czasami, jak np. dziewczyna na uczelni po przywitaniu się z nią tylko raczy na mnie spojrzeć, nic nie odpowiedzieć i dalej się gapić w telefon, to było to przez chwilę bolesne, nieprzyjemne w trakcie tej suszy, ale coraz bardziej zaczynam tym żyć, że to coś z nią jest konkretnie nie tak :P . Najgorsze w tym jest to, że się nie wie, czy popełnia się jakieś duże błędy w rozmowie, myśleniu, czy to rzeczywiście niefart

  Reply

  Leave a Comment

  Previous post:

  Next post: