O Czym Rozmawiać Z Dziewczyną na Spacerze? 5 Technik Podtrzymywania Rozmowy

by Paweł Grzywocz on 16 December 2015


“Jeśli nie ćwiczysz swojego umysłu i nie karmisz go zdrowym pokarmem, to nie ma się co dziwić, że jesteś w rozmowie zablokowany.”

o czym rozmawiać z dziewczyną na spacerzeW tym artykule dowiesz się, o czym rozmawiać z dziewczyną na spacerze i w ogóle jak utrzymywać rozmowę z kobietą po zagadaniu po raz pierwszy jak i na początku kilku pierwszych spotkań.

Podzielę się z Tobą techniką prowadzenia rozmowy z dziewczyną, która polega na zapamiętaniu dosłownie jednego tematu do rozmowy z dziewczyną, który jest tzw. awaryjnym tematem. Ten temat wykorzystujesz, jeśli nic innego Ci nie przyjdzie do głowy po rozpoczęciu rozmowy z kobietą.

Kolejne tematy kojarzysz już na podstawie tego pierwszego. Możesz powielić ten sposób prowadzenia rozmowy i nauczyć się na pamięć jeszcze dwóch dodatkowych pytań do dziewczyny. Gdy ich użyjesz, to znowu uruchomisz nową falę skojarzeń
i nowych tematów.

Po użyciu tych 3 tematów załapiesz już mechanizm i zasadę prowadzenia rozmowy
z dziewczyną.
Jest to szczególnie potrzebna umiejętność przy poznawaniu nowych dziewczyn oraz na początku kilku pierwszych spotkań, kiedy jeszcze słabo się znacie
i na Tobie ciąży większa odpowiedzialność za męskie prowadzenie interakcji
i przewodzenie w rozmowie.

Na kolejnych spotkaniach możesz nawet robić dokładnie to samo, tylko zapamiętać inny awaryjny temat i dwa zapasowe. Więcej nie polecam, bo to przeciąża pamięć i powoduje stres, że czegoś zapomnisz.

Poza tym ta technika jest dla osób początkujących, ponieważ rozwiązaniem problemu braku tematów do rozmowy jest cały sposób bycia i prowadzenia rozmowy:

 • rozwinięcie umiejętności opowiadania
 • aktywnego słuchania
 • jasnego wyrażania swoich opinii
 • rozwinięcie poczucia humoru
 • rozwinięcie umiejętności flirtu, czyli takiego żartowania i droczenia się w rozmowie, który powoduje różne niedopowiedzenia i skojarzenia, a w konsekwencji duże emocje i napięcie seksualne.
 • Można to nazwać po prostu rozwojem osobowości!

  Poniższe techniki oczywiście możesz wykorzystać w każdej sytuacji, a nie tylko wtedy, gdy nie wiesz, o czym rozmawiać z dziewczyną na spacerze.

  *** PYTANIE CZYTELNIKA: “O czym rozmawiać z dziewczyną i innymi ludźmi po rozpoczęciu rozmowy?”***

  “Hej Paweł!

  Od długiego czasu mam jakiś kompleks z obwinianiem siebie o zagadywanie ludzi, noo mam takie mieszane dni raz potrafię pogadać naprawdę fajnie i na poziomie, a innym razem brakuje mi języka w gębie.

  Powiedzenie “Cześć” raczej nie sprawia mi problemu, czasami jednak nie potrafię rozpocząć rozmowy z jakąś osobą w sensie znaleźć jakiś temat, albo także częsty problem, jak z kimś o czymś pogadam trochę dłużej a przy kolejnym spotkaniu (także z tą osobą) mam takie wewnętrzne obawy, że nie wiem o czym
  z nią gadać
  , bo większość ciekawych tematów omówiłem ostatnio i szybko się peszę, tak samo jak rozmawiam z kimś dłużej później skończą mi się tematy i też nie wiem co wymyślić.

  W dodatku jestem dziki w swoich wypowiedziach, jakby bez opanowania, jednak czasami potrafię spokojnie na luzie rozmawiać i wtedy widzę że fajnie ta rozmowa się układa a ja jestem dobrym mówcą, jednak są to jakieś takie dziwne wahania raz gorzej raz lepiej. Z drugiej strony ludzie też tak mają, sami nie wiedzą o czym gadać ? ba nawet nie potrafią zagadać tylko udają, że ciebie nie widzą. Nie wiem jak to opisać, jest taki moment w którym wewnątrz jesteś podekscytowany, że spotkałeś daną osobę i chcesz pogadać, ale zaraz za kilka sek. wjeżdża wewnętrzna obawa że yyy nie wiem, co mam powiedzieć 0_o i sporo jest takich ludzi w życiu, ale ja b. często mam taki kompleks, że obwiniam się za często, że nie potrafię gadać ehhh :)

  Pozdrawiam,
  Kamil”

  >>> MOJA ODPOWIEDŹ:

  Hej Kamil!

  Po pierwsze daj sobie pozwolenie na ciszę w rozmowie, bo nie musisz być katarynką, która ciągle nawija.

  Skoro rozmówca nie przerywa ciszy i nie pomaga na początku w rozmowie, bo sam nie wie, o czym rozmawiać, to dlaczego Ty miałbyś się stresować, gdy zechcesz chwilę pomyśleć, aby zebrać myśli i zacząć inny temat.

  Poza tym nie musisz podczas każdej rozmowy wymyślać totalnie nowych tematów. Cały komfort tych rozmów już po zapoznaniu np. dziewczyny polega na tym, że przez telefon lub na pierwszym i drugim spotkaniu możesz odnieść się do tych tematów, które pojawiły się poprzednio.

  Np. dowiedziałeś się, że dziewczyna jest na profilu w technikum: “technik organizacji reklamy”.

  To jest tak szeroki temat, że znając tę jedną informację zawsze możesz spytać, jakie ostatnio sztuczki i chwyty reklamowe poznała albo sam możesz zainwestować
  w rozmowę i opowiedzieć, jak perfidnie się czasami zataja informacje w ofertach.

  o czym rozmawiać z dziewczyną na spacerzeNp. ostatnio się dowiedziałem, że jak potrącisz samochodem sarnę, a na drodze był wcześnie ten żółty znak
  z rysunkiem sarny, to wówczas nie przysługuje Ci odszkodowanie, jeśli płacisz ubezpieczenie tzw. mini-casco, czyli od kradzieży i kolizji ze zwierzętami.
  Nie otrzymasz żadnego odszkodowania, jeśli przed kolizją widniał na drodze znak z sarną.

  To strasznie chamskie, że nikt o tym nie informuje przed zakupem, tylko wciskają takie bezużyteczne ubezpieczenie, a ludzie w to wierzą i płacą.

  Potem dziewczyna sama opowie coś podobnego lub spytaj, czy się dała nabrać na tzw. wyjątki pisane drobnym drukiem albo drocz się, pytając czy ona by potrafiła takie coś sprzedawać i wyzbyć jakiejkolwiek empatii.

  O czym jeszcze rozmawiać z dziewczyną, aby pozbyć się strachu przed drętwą ciszą?

  Genialnym i bardzo skutecznym sposobem pozbycia się strachu przed drętwą ciszą jest specjalne zatrzymywanie rozmowy oraz budowanie w ten sposób napięcia
  i cieszenie się tym napięciem. Zamień presję na napięcie seksualne w rozmowie. To wyczekiwanie powoduje emocje.

 • Np. mów do nowej dziewczyny tylko “czeeeść :) i specjalnie nic nie mów potem i patrz długo w oczy dziewczynie. Dopiero, gdy ona skoncentruje na Tobie 100% uwagi, to wtedy użyjesz specjalnego tematu poniżej. Bądź bardziej spokojny
  i powolny.
 • Zbudujesz tym tonę napięcia i emocji, dzięki czemu kobieta Cię lepiej zapamięta. Patrz głęboko w oczy dziewczynie. Szukaj w tych oczach jakiegoś tematu. Zawsze możesz potem skomentować jej pewne siebie spojrzenie i pogadać, jak to wyćwiczyła. Tutaj tematem awaryjnym jest właśnie “pewność siebie dziewczyny”.

  Nawet, gdyby była nieśmiała, to i tak mówisz, że jest pewna siebie i pytasz, jak to wyćwiczyła. To dobry komplement, bo skupia się na jej osobowości a nie wyglądzie oraz fascynujący temat, bo jak mniemam poświęcasz dużo czasu na czytanie o pewności siebie.

  Ja np. mam ten jeden temat o pewności siebie zapamiętany przed zagadaniem do nowej dziewczyny i większą ilością tematów nie chce mi się obciążać umysłu.

  Jak już zagadam, to potem w rozmowie sobie przypomnę jeszcze z dwa wyuczone tematy np. “czy potrafi gotować?”, mogę jakoś do tego przejść, pytając np. “jakie ona ma jeszcze zdolności oprócz silnego kontaktu wzrokowego”.

  Tutaj możesz zawsze opisać, w jaki sposób się przejawia ta pewność siebie od dziewczyny, więc komentujesz jej pewny uścisk dłoni lub silny kontakt wzrokowy.

  Skoro mowa o sile, to pytanie, co Ci się kojarzy z siłą i możesz o tym pogadać z kobietą. Zrób teraz pauzę w czytaniu tego artykułu i odpowiedz sobie w głowie na to pytanie.

  Co Ci się kojarzy ze słowem “siła” w rozmowie z kobietą?

  Pomyślałeś?

  To na wszelki wypadek powiedz to na głos.

  Już?

  Na pewno?

  Świetnie!

  Obojętnie, co to jest możesz tego użyć w rozmowie i jak to odpowiednio na luzie wypowiesz, to na pewno będzie zabawnie i atmosfera się mocno rozluźni.

  Mnie ze słowem “siła” w rozmowie z dziewczyną kojarzą się damskie pompki – tutaj akurat jest to związane z techniką kwalifikowania dziewczyny i posiadania jasno określonych wymagań wobec kobiety do stałego związku.

  Nie chcę jakiejś łamagi, bo sam dbałem i dbam o zdrowie i sylwetkę całe życie, dlatego lubię pytać kobiety, czy uprawiają jakiekolwiek sporty oraz czy są sprawne fizycznie.

  o czym rozmawiać z dziewczyną na spacerzeMożna wtedy spytać, czy dziewczyna potrafi robić damskie pompki lub zwykłe pompki oraz żartować, czy zademonstruje. Po chwili dodajesz, że nie musi teraz demonstrować, tylko tak chciałeś sprawdzić, czy lubi robić pompki w nietypowych miejscach.

  A skoro mowa o “demonstracjach”, to co Ci się kojarzy
  z tym słowem?

  Zrób pauzę w czytaniu tego artykułu i pomyśl, o czym mógłbyś porozmawiać
  z dziewczyną w temacie demonstracji.

  Pomyślałeś?

  Jeśli masz problem i nic nie potrafisz skojarzyć, to potrzebujesz więcej czytać i oglądać jakieś wartościowe przemówienia oraz rozmawiać sam ze sobą i ćwiczyć kreatywność, aby poszerzać słownictwo i umiejętności kojarzenia myśli oraz formułowania ich.

  Jeśli nie ćwiczysz swojego umysłu w tych dziedzinach, tylko np. biernie przyswajasz informacje i nie praktykujesz takiego kojarzenia tematów i OPOWIADANIA, to nie ma takiej opcji, żebyś pewnego cudownego dnia zaczął sprawnie prowadzić rozmowę
  z nową dziewczyną.

  Mnie słowo “demonstracja” kojarzy się z wystąpieniami publicznymi, a te z kolei kojarzą mi się z tym, że większość ludzi bardziej się boi wystąpień publicznych niż śmierci.

  Dlatego polecam w drugim miesiącu programu pewności siebie w 90 dni pokonywać strach przed wystąpieniami publicznymi oraz występować publicznie, ponieważ zagadanie do obcej dziewczyny to również występ i towarzyszą temu podobne problemy.

  Jednak proponuję to dopiero w drugim miesiącu, ponieważ na samym początku dużo pewności siebie dodają o wiele prostsze wskazówki, które nie wymagają robienia niczego strasznego.

  A z czym kojarzy Ci się słowo “śmierć?” Mogę tutaj spytać, czy ona boi się śmierci? Sprawdzę, czy ma wewnętrzny spokój.

  Rozmawiaj przez pryzmat swoich wartości, których oczekujesz również od Twojej przyszłej kobiety.

  Ja zawsze chciałem mieć refleksyjną kobietę, która podobnie jak ja wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie tematami egzystencjalnymi, zamiast zamiatać te tematy pod dywan i uciekać od nich w popłochu, bo dla niej najważniejsze są dyskoteki i uwaga facetów albo obsesyjne dbanie o linię.

  Mnie bardzo interesują tematy, o które pytam nową dziewczynę, czyli np. pewność siebie, gotowanie trochę, ale wolę kobietę, która lubi gotować, dbanie o sylwetkę, technika ćwiczeń, występy publiczne, pytania egzystencjalne, a żeby nie było zbyt poważnie, to mam jeszcze wykute ciekawe pytania do kobiet, typu “kim ona chciała być jako mała dziewczynka” albo droczenie się, pytając “czy jest zakupoholiczką” albo czy ocenia facetów po zasobności portfela :D .

  Oczywiście musiałem się tego NAUCZYĆ i nie znałem tych tematów do rozmowy, gdy interesowałem się tylko i wyłącznie oglądaniem ligi koszykarskiej NBA, graniem w gry typu NBA live, oglądaniem panienek na komputerze i bezmyślnym oglądaniem filmów fabularnych raz na jakiś czas.

  Poza koszykówką i pornografią nie miałem zainteresowań ani nie miałem zbyt wiele do powiedzenia, więc nie dziwne, że nie miałem o czym rozmawiać z dziewczynami.

  Pozostawały mi wtedy dość denne pytania typu: “Jakie jest Twoje ulubione jedzenie, muzyka, film itp.” Każdy facet w taki sposób gada, jeśli w ogóle cokolwiek zagadał, więc nie jest to oryginalne i nie potrafiłem zaangażować dziewczyny w rozmowę lub jakąkolwiek romantyczną relację.

  o czym rozmawiać z dziewczyną na spacerzePonad to sam nie miałem zbyt wiele do powiedzenia na tematy typu “Jakie jest moje ulubione coś tam…”, bo nie miałem więcej zainteresowań niż te
  2 główne, które wymieniłem.p

  Pytania o ulubione rzeczy są mocno ograniczone, bo ile czasu można rozmawiać o ulubionym filmie czy sporcie itp.

  To nie powoduje w ogóle napięcia seksualnego ani jakiś rozmaitych emocji, ani dobrej zabawy tylko jest suchą wymianą informacji.

  Tak, byłem, jak społeczny zombie.

 • Także na POCZĄTKU nauki zagadywania do nowych kobiet powinieneś mieć wykute kilka takich standardowych pytań, które możesz użyć w rozmowie z każdą dziewczyną (gotowanie, zakupoholizm, ćwiczenia fizyczne).
 • Mieć JEDEN awaryjny temat (o pewności siebie), jakby po rozpoczęciu nic wam nie przyszło do głowy. Potem rozmawiasz już na podstawie skojarzeń odnośnie poszczególnych słów, które wypowiesz lub ona wypowie.
 • Tutaj też jest ważny ten przepływ myśli, który ćwiczysz, rozmawiając sam ze sobą. Wtedy też poszczególne słowa przywołują kolejne tematy i płynnie zmieniasz tematy.
 • Ta umiejętność również wymaga pozbycia się takiego wewnętrznego krytycyzmu wszystkiego, co mówisz, tylko trzeba po prostu wyrażać swoje myśli.

  A żeby wyrażać myśli i kojarzyć tematy trzeba być obecnym w 100% i głęboko patrzeć dziewczynie w oczy. Wtedy jesteś w stanie tworzyć wartość dla siebie i dla niej, zamiast blokować się w swojej głowie.

  Trzeba też zaakceptować swoją seksualność, bo jeśli jakoś blokujesz wyrażanie swoich męskich intencji podczas zwykłej rozmowy, to wtedy się blokujesz i zachowujesz dziwnie, jakbyś miał coś do ukrycia.

  Kobiety to czują.

  Cała rozmowa się potem psuje, ponieważ taki facet nie chce powiedzieć czegoś za dużo, analizuje każde słowo, boi się wyjść na głupka, gada jakieś głupoty, ponieważ nie potrafi cieszyć się napięciem seksualnym i to spala go ze wstydu oraz szuka na siłę jakichś wspólnych tematów z kobietą w taki niezręczny sposób, szuka pretekstów do wymiany kontaktów, ponieważ boi się okazać tzw. męskie intencje randkowe.

  Dla kobiet też jest to bardzo frustrujące, gdy taki facet niby chce ją poznać, ale nie potrafi tego umiejętnie poprowadzić.

  Podsumowując, o czym rozmawiać z dziewczyną, aby uniknąć nadmiernej ciszy:

  1. Przygotuj awaryjny temat o jej pewności siebie (tutaj precyzuj, czy chodzi o uścisk dłoni, czy spojrzenie, czy wyraz twarzy).

  2. Przygotuj drugi awaryjny temat, żeby zmienić ten pierwszy – np. marzenia
  z dzieciństwa.

  3. Kolejny temat kojarzysz ze swoich i jej wypowiedzi. Jakieś słowo przywołuje skojarzenia np. “wyćwiczyć pewność siebie” – co jeszcze można “ćwiczyć”, co ona ćwiczy?

  4. Rozmawiaj przez pryzmat Twoich wartości i oczekiwań – co Ciebie interesuje? Czego oczekujesz od kobiety? Dbania o sylwetkę? Gotowania? Pewności siebie? Oszczędności?

  Jak nie masz określonego przed samym sobą systemu wartości, zainteresowań
  i wymagań względem ludzi, z którymi się spotykasz, to nie wiem, jakim cudem można utrzymywać rozmowę. Chyba tylko recytując sztucznie teksty o tematach, które Cię kompletnie nie interesują.

  A jeśli Cię kompletnie nie interesują marzenia z dzieciństwa lub ćwiczenia fizyczne,
  to czym się interesujesz? Bo jeśli niczym się nie interesujesz, to ciężko jest być interesującym rozmówcą.

  Z kolei, jeśli interesuje Cię coś bardzo trudnego do rozmowy z kobietą, to trzeba poszerzyć zainteresowania – ja np. interesowałem się głównie ligą NBA, więc nie za bardzo dało się o tym rozmawiać z kobietami, chociaż nauczyłem się z czasem ciekawie opowiadać i potrafiłem zainteresować kobietę koszykówką oraz życiorysami najlepszych zawodników lub moimi historiami z obozów sportowych.

  Tutaj chodzi o wykształcenie UMIEJĘTNOŚCI zainteresowania rozmówcy właściwie jakimkolwiek tematem. Najpierw jednym, potem drugim, trzecim itd. Jeśli jednak nasze zainteresowania ograniczają się do jednej dziedziny, jak u mnie kiedyś koszykówka, to wtedy brakuje po prostu tematów do rozmowy.

  Musiałem poszerzyć moje zainteresowania i w ogóle umiejętności wypowiadania się na różne tematy.

  Oczywiście nie robisz tego tylko i wyłącznie dla kobiet, tylko przede wszystkim rozwijasz osobowość DLA SIEBIE i poprawy jakości SWOJEGO ŻYCIA, ponieważ umiejętności komunikacyjne mają przełożenie na życie zawodowe oraz relacje w pracy, w rodzinie, ze znajomymi, z samym sobą, a także z kobietami.

  5. Przestań oceniać każde swoje słowo i pozwól sobie na wyrażanie tego, co Ci przyjdzie do głowy. Jak powiesz coś nie tak, to zrób z tego żart i to wyśmiej. Na co dzień karm swój umysł pozytywnymi, interesującymi, refleksyjnymi tematami i rozmawiaj sam ze sobą, bo jeśli nie ćwiczysz swojego umysłu i nie karmisz go zdrowym pokarmem, to nie ma się co dziwić, że jesteś w rozmowie zablokowany.

  Mam nadzieję, że wykorzystasz te wskazówki i dzięki nim już nie będziesz się stresował tym, o czym rozmawiać z dziewczyną na spacerze lub w jakimkolwiek innym miejscu oraz tym, co powiedzieć po zagadaniu do dziewczyny lub na początku któregoś z kolei spotkania.

  Pozdrawiam,
  Paweł Grzywocz
  “Każdego dnia zrób jedną małą rzecz, której się boisz”
  “Zawsze inwestuj w rozmowę”
  “Bez prawdziwego zainteresowania kobiety nic nie może się zacząć ani trwać”
  “Do rozwodu wystarczy jeden toksyczny charakter”

  PewnoscSiebieW90Dni.pl
  77 Technik Flirtu
  Wolność od pornografii i masturbacji w 90 dni
  Jak-Zdobyc-Dziewczyne.pl/mapa-sukcesu

  P.S.

  Napisz komentarzu, w jaki sposób do tej pory ćwiczyłeś kreatywność w rozmowie oraz umiejętność opowiadania. Być może nic nie robiłeś w tym kierunku i najwyższy czas się za to zabrać? A może wykorzystałeś sposoby z moich kursów konwersacji? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzu poniżej.


  jak zdobyc dziewczyne w 12 randek


  Jeśli spodobał Ci się artykuł, to odbierz bezpłatny raport i zaawansowane porady mailowe:

  Twój email posłuży tylko i wyłącznie
  do komunikacji między nami.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Oceń Proszę Wpis:
  Rating: 4.1/5 (9 votes cast)
  O Czym Rozmawiać Z Dziewczyną na Spacerze? 5 Technik Podtrzymywania Rozmowy, 4.1 out of 5 based on 9 ratings

  Poszukiwano

  • jakbpoderwac kobiete na spacerze

  Podobne wpisy:

  Zostaw swój komentarz...

  { 26 comments… read them below or add one }

  Pawel December 16, 2015 at 23:31

  Witaj Paweł.
  Na początku chciałbym napisać, że świetny artykuł.
  Ogólnie to zostały mi jeszcze 2 odcinki PSW90 i to była dla mnie taka lekcja powtórkowa.

  Około 4- 5 lat temu gdy właściwie doszło do mnie to że coś jest ze mną “nie tak” ponieważ rówieśnicy zaczynali spotykać się, rozmawiać z koleżankami a ja zacząłem robić się coraz bardziej wstydliwy, mało rozmawiałem, z obawy że powiem coś głupiego, najgorsze było to żeuwierzyłem w teksty a właściwie żartobliwe komplementy starszych ludzi (znajomi rodziców, lub nieco dalsza rodzina) np. “Za Tobą to dziewczyny same będą goniły” a że chodziłem na siłownię i mam dość dobrą genetykę to z wyglądu byłem i w sumie dalej jestem nieskromnie pisząc atrakcyjny. Dlatego też założyłem, że nie muszę się starać. No i tak też było, zainteresowanie miałem, np uśmiechy, pomimo tego że wyraz twarzy miałem raczej ponury,

  Na szczęście dosć szybko zauważyłem, że gdy już dojdzie do zbliżenia z jakąś dziewczyną i wymianą kilku słów, a właściwie to często dochodziło do braku rozmowy lub po prostu udawałem że nie widzę i odszedłem, wtedy nie wiedziałem, co mam ze sobą zrobić, po prostu panicznie się bałem rozmowy z nowymi ludźmi, dopiero mój brat to zauważył i kilka razy ustawił sytuację, że nie miałem wyjścia i musiałem chwilę pogadać, ale to dużo nie pomogło, dopiero gdy w pracy ( często jako młody we wakacje dorabiałem) starsi “koledzy” powtarzali mi “lepiej mówić nawet głupoty niż siedzieć cicho” ale w końcu dzięki temu udało mi się pogadać z dziewczyną, oczywiście spotkanie było ustawione ale udało mi się umówić na spotkanie sam na sam, po czym od niej dowiedziałem się ze fajny chłopak jestem itd. Co prawda 50 % “randki” to była cisza i marzyłem tylko o tym, żeby skończyć i przeanalizować błędy, niestety po drugim spotkaniu pomimo tego że dała mi buziaka przestała odpisywać na sms’y i tak się zakończyła ta znajomość. pomimo żalu, że mogłem się inaczej zachować odzyskałem wiarę w siebie, każde kolejne spotkania z innymi dziewczynami, wtedy już po różnych artykułach na internecie były już nieco lepsze, aż w końcu trafiłem na Youtube na Twoje filmiki Paweł, wtedy również po mailach od Ciebie stałem się innym człowiekiem, aż w końcu udało mi się spotkać z dziewczyną z która jestem do dziś ( około 2 lata) ( jeśli będziesz zainteresowany to mogę osobno opisać to spotkanie i poznawanie się bo myślę że ciekawe jest).
  Na pierwszych spotkaniach gdy zaczynałem przygodę z dziewczynami łamałem prawie wszystkie Twoje zasady, ale później było coraz lepeiej.
  Nawet gdy kiedyś przypadkiem spotkałem niektóre z tych dziewczyn przy których wyszedłem na “buraka” to dowiedziałem się, ze sporo się zmieniłem. Teraz gdy już kończę PSW90 to nawet życie towarzyskie zmienia mi się na lepsze, a wieczorami jak się nudziłem i grałem na kompie to teraz w domu jestem tylko tyle co zjem po pracy i śpię w nocy, a tak to praktycznie każdy wieczór jest ciekawy i czasem chciałbym żeby tydzień miał 10 dni, aby wszystkie zainteresowania realizować.

  Myślę że wystarczy, bo się troszkę rozpisałem.
  Pozdrawiam. Paweł

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 07:36

  Dzięki bardzo za podzielenie się doświadczeniem. Możesz napisać osobno, jak potoczyła się ta znajomość od początku, gdzie się poznaliście i co zmieniłeś, żeby tym razem było dobrze.

  Reply

  Marcin December 21, 2015 at 18:06

  Napisz jak ją poznałeś, myślę że jest to interesujące.

  W ogóle proponuję, żeby Paweł stworzył taki kącik gdzie ludzie piszą gdzie poznają osoby, gdzie próbowali kogoś poznać, jak wyglądała rozmowa itp. Myślę, że jest to bardzo motywujące do działania, gdy ja czytam na forach gdzie ludzie poznają to motywuje mnie to bardzo do podchodzenia !

  Reply

  Marcin December 17, 2015 at 00:09

  Super artykuł !!

  Ja mam problem z tonem głosu oraz wyrażaniem swoich myśli, brakuje mi czasami słów, tak jak Kamil w artykule pisał, raz mam dobry dzień i super mi się gada z ludźmi, a raz nie potrafie sklecić prostych zdań. Jak ćwiczę?? Codziennie jak wracam ze studiów w samochodzie rozmawiam sam ze sobą. Naprawdę bardzo to ćwiczenie mi pomogło, wogóle inny teraz mam głos, łatwiej mi sie wysłowić.

  Od siebie mogę jeszcze polecić w jaki sposób ćwiczyć poczucie humoru, akurat z tym nigdy nie miałem problemu, zawsze byłem tym najzabawniejszym. Najlepszym ćiwczeniem na poczucie humoru jest oglądanie kabaretów. Jak ja kiedyś przez 2 tygodnie codziennie oglądałem kabarety, miałem tak wyćwiczony umysł, takie skojarzenia, że jak spotakliśmy sie ze znajomymi, były tam dwie nowe dziewczyny to doprowadziłem je do łez. Słowo honoru, prosiły mnie abym nic już nie mówił bo je brzuch ze śmiechu boli !!

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 07:40

  Gratuluję postępów i konsekwencji. Z tymi skokami formy to zależy od ilości praktyki oraz naszego samopoczucia, które zależy też od diety, snu, ćwiczeń, aktywnego życia, więc czasami jak nie jesteśmy dobrze pojedzeni lub wyspani albo nic nie ćwiczymy, to normalne, że nic się nie chce i w rozmowie widać, że idzie pod górkę albo strasznie leniwie.

  Reply

  Paweł December 18, 2015 at 09:51

  Z tymi kabaretami to dobry pomysł jest, muszę zacząc oglądać . :)

  Reply

  Mikołaj December 17, 2015 at 11:12

  Witaj Pawle!
  Wspaniały artykuł. W najbiższym czasie zakupię Twój kurs pewności siebie PSW90. Myślę że da mi on potężnego kopa do działania.
  Natomiast teraz mam pytanie, czy znasz jakieś ciekawe strony internetowe, książki, czasopisma, kanały na yt aby móc dowiadywać się właśnie takich ciekawych rzeczy, żeby karmić swój umysł interesującymi, refleksyjnymi tematami?
  Pozdrawiam

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 11:24

  Wpisujesz wszystkie tematy po kolei, czyli system finansowy, edukacji, farmaceutyczny, szczepionki, religie, nowy porządek świata. Poszerzysz swoje horyzonty, jak zrozumiesz, jak działa ten świat, kto pociąga za sznurki i dlaczego to wszystko wygląda tak, jak wygląda.

  Reply

  Kamil December 17, 2015 at 17:43

  Pawel, czytales moze “The Creature from Jekyll Island”?

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 18:23

  Nie czytałem, ale znam termin Jekyll Island. Tam się zebrali bankierzy, żeby wprowadzić rezerwę federalną. Jak sprawdziłem tytuł, to wyskoczył G. Edward Griffin. Słuchałem jego podcastów i wywiadów na YouTube.

  Reply

  Andrzej Leszno Wlp. December 17, 2015 at 11:12

  Wczoraj ustawiłem spotkanie z dziewczyną telefonicznie trochę się spinałem przez tel obawiam się że mogła to wyczuć w moim głosie ale lepsze to jak umówienie spotkania przez sms tak robi wielu facetów boją się dzwonić więc piszą .Oczywiście może odwołać spotkanie albo nie przyjść bo czasami takie akcje odwalają ale wtedy wiadomo że już więcej się z taką osobą nie skontaktuję .lubię patrzeć w oczy dziewczynie zwłaszcza jak jej się oczy “świecą” i raczej nie mam problemu z okazywaniem zainteresowania .Jest progrs bo nie umawiałem się z dziewczynami 4 lata i na początku mogę się stresować bo wypadłem z wprawy .Ale nawet jak coś nie pójdzie tak jak powinno to ważne że zadziałałem oddałem strzał lepsze nie do końca poprawne działanie od braku działania

  Reply

  Andrzej Leszno Wlp. December 17, 2015 at 11:16

  Zainteresowania mam typowo męskie bo interesują się motoryzacją ale również lotnictwem ,tematyką Granic Wzrostu Gospodarczego .Myślę że tez jakieś ciekawe tematy można z tego wyciągnąć

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 11:26

  Dzięki za info o progresie. Pewnie, że można. Każdym tematem można zainteresować dziewczynę, która potrafi słuchać. Do tego też trzeba potrafić słuchać i dać jej coś opowiedzieć o sobie oraz potrafić się do tego, co ona powie jakoś odnieść swoim doświadczeniem. Na tym polega rozmowa. Na odnoszeniu się do tego, co mówi rozmówca.

  Reply

  Adam December 17, 2015 at 12:30

  Hej Paweł,
  wiem co sądzisz o podchodzeniu do dziewczyn na ulicy,
  ale właśnie byłem w parku, prawie nikogo nie było, w pobliżu spacerowała
  pewna dziewczyna wyglądała troche jak by miała do przemyślenia pare spraw,
  w każdym razie bardzo w moim typie filigranowa figura, naprawde bardzo ale to bardzo mnie korciło
  żeby do niej podejść i porozmawiać, jednak nie podszedłem, bo właśnie nawet nie wiedziałem
  co by do niej powiedzieć

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 13:32

  Powiedz to samo, co w artykule. “Czeeeść :) ” obserwuj przez chwilę w ciszy, jak ona jest nastawiona. Następnie spytaj o jej imię i powiedz, że jest pewna siebie. Spytaj, jak wyćwiczyła taką pewność siebie :D Następnie, jakie ma jeszcze zdolności? Czy coś trenuje albo potrafi gotować? Ty też coś opowiedz na te tematy. Pamiętaj, aby mocno patrzeć jej w oczy.

  Reply

  Adam December 17, 2015 at 13:48

  Na jakiej podstawie miałbym, stwierdzić , że ona jest pewna siebie?, przecież to było by podejście do całkiem obcej dziewczyny o której nic nie wiem,- bardziej myślałem żeby spytać właśnie nad czym tak myśli?

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 15:26

  Na podstawie jej uścisku dłoni i kontaktu wzrokowego. Poza tym nieważne, jeśli ona jest nieśmiała, to i tak miło usłyszeć coś takiego. Zapytanie o czym ona myśli też jest dobre.

  Reply

  Piotr December 19, 2015 at 01:46

  Cześć Paweł, ostatnio się tak zastanawiałem właśnie na tym zapytaniem o imię. Ja osobiście jak zaczynam rozmowę z kobietą nigdy pierwszy nie pytam o imię, czekam aż pierwsza się mnie zapyta. Zastanawiam się czy to nie jest z mojej strony niegrzeczne że podchodzące zagaduję a nie pytam o jej imię? Pisałeś kiedyś żeby swojego nie mówić gdy kobieta się przedstawi tylko powiedzieć np. ładne imię i kontynuować rozmowę, czekając czy zapyta o nasze. Zauważyłem że gdy kobieta o moje imię nie pyta to zwykle rozmowa jest jakaś taka jałowa, a gdy zapyta to nr. telefonu jest zawsze. Jak uważasz czy to ma jakieś znaczenie kto pierwszy pyta? Czy nie zapytanie jest niegrzeczne? Co o tym myślisz?

  Pozdrawiam,
  Piotr

  Reply

  Grzywocz December 19, 2015 at 02:10

  Zwracanie się do dziewczyny po imieniu ma dużą moc, przyspiesza zaufanie, łatwiej nawiązać kontakt, dlatego dobrym pomysłem jest zapytać, jak dziewczyna ma na imię. Poza tym okazujemy tym również męskie intencje i zainteresowanie jej osobą w taki delikatny sposób bez komplementowania jej urody. Kiedyś się naczytałem poradników, że nie wolno pytać o imię, bo to nudne pytanie, ale to bzdura, ponieważ każda normalna relacja rozpoczyna się o przedstawienia się sobie.

  Reply

  Paweł December 17, 2015 at 17:20

  Ja dodam jeszcze swój sposób na rozluźnienie swojego głosu,
  Gdy jadę autem i zaczynam się stresować to włączam jakąś muzykę tak żebym słowa mniej więcej znał i po prostu śpiewam sam do siebie, może i dziwne, ale wtedy przełamuje wstyd przed samym sobą i potem normalna rozmowa staje się prościejsza, głos bardziej płynny. Najlepiej żeby to była muzyka pozytywna a na pewno odpada coś smutnego. A Ty co o tym myślisz Paweł ? A może ktoś próbował podobnych zachowań, proszę o odpowiedź, jestem ciekaw czy tylko mi tak ,,odbija ”.
  Pozdrawiam.

  Reply

  Grzywocz December 17, 2015 at 18:27

  Bardzo dobry sposób i również bym go polecał, ale nie chciałem już tak wysoko poprzeczki stawiać. Świetnym ćwiczeniem jest nauczenie się też np. rapowania jakiejś piosenki po angielsku. Ja np. nauczyłem się kiedyś “Remember the name” Fort Minor tak w ramach ćwiczenia szybkiej wymowy.

  Reply

  Pawel December 17, 2015 at 22:46

  Kiedyś nawet z kolegą jechałem na imprezę.

  On zazwyczaj pił alkohol, więc teoretycznie powinien być wygadany, a ja sobie śpiewałem podczas jazdy, co prawda trochę dziwnie się na mnie patrzył, ale już miałem tak giętką mowę, że nawet on po alkoholu nie był tak rozluźniony, z tą różnicą, że on mówił głupoty że aż przykro było słuchać a ja bardziej z sensem jako trzeźwy.

  A jeśli już mowa o alkoholu to miał ktoś kiedyś tak jak ja ?
  tzn wypiłem trochę czegoś mocniejszego a potem blokowałem się z obawą że będę głupoty gadał.
  Dlatego teraz uważam że alkohol jest zbędny i ciężko mnie namówić na kieliszek czy też piwo.

  Reply

  Adamn December 17, 2015 at 19:06

  Co jesli intrresuje mnie aby dziewczyna byla majetna?Wprost o kase bym nie zapytal ale jak ja kwalifikowac na tym gruncie. Nir szukam sponsorki ale po prostu nie chce golodupczyni

  Reply

  Pawel December 17, 2015 at 22:36

  Wydaje mi się, że po prostu poznajesz i po kilku spotkaniach samo wyjdzie, przecież to będzie widać chyba, jak się ubiera, może autem podjedzie ? albo po prostu spytaj czym się zajmuje i jak powie, że np. “składa długopisy” to wiadomo, że 10 kzł miesięcznie nie zarobi, a jakiejś złotej metody jak jakiś wykrywacz zarobków to raczej nie ma, trzeba poznać.

  Mam nadzieję, że majętna to nie masz na myśli że ma bogatego Tatę.

  Oczywiście zakładam, że sam też dobrze zarabiasz, bo ciężko od kobiety wymagać większych zarobków niż samemu jest się w stanie zarobić.

  Pozdrawiam.

  Reply

  Johnny1988 December 18, 2015 at 08:42

  Hahaha….. Gratuluję praktycznego podejścia.

  Reply

  Andrzej Leszno Wlp. December 18, 2015 at 10:26

  Wczoraj bylem na pierwszej randce od 4 lat bardzo się spinałem przed samym spotkaniem czy nie odwali jakiejś akcji w stylu wiesz dzisiaj nie dam rady.Ale nie była punktualnie już na samym spotkaniu nie spinałem się aż tak jak przed jak kończyły mi się tematy to albo nawiązywałem coś sytuacyjnie odnośnie otoczenia albo coś czy masz psa, czy byłas grzeczną dziewczynka jak byłaś mała miałem 3 awaryjne tematy w pamięci o samolotach okazało się ze nigdy nie latała więc pociągnęło to masę tematów .Albo po prostu patrzyliśmy sobie w oczy i też nic się nie stało jak chwilowo nie było tematów .Na końcu był dość długi pocałunek .Wiec nie jest aż tak źle z tymi tematami do rozmów .O wiele trudniej bedzie na kolejnych spotkaniach jeżeli będą .Więc planuję robić przynajmiej 4 dni przerwy na początku dużo przestrzeni i mało oczekiwań

  Reply

  Leave a Comment

  Previous post:

  Next post: