Podoba Mi Się Dziewczyna, Ale Jestem Nieśmiały – 7 Kroków, Jak Zapoznać Dziewczynę i Nabrać Pewności Siebie?

by Paweł Grzywocz on 12 March 2022

“Wielu mężczyzn woli nie zagadać, żeby nie zepsuć wyobrażenia kobiety na ich temat, która ich w ogóle nie zna. Inni z kolei zagadują w tak przytłaczający sposób, że potem kobiety mają negatywne doświadczenia z zagadującymi do nich facetami.”

podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiały
Co robić, gdy podoba mi się dziewczyna, ale jestem nieśmiały? Jak zapoznać dziewczynę, która mi się podoba a nie tylko takie, które podrzuca mi los? Oto 7 kroków do swobody z kobietami.

W tym artykule dowiesz się

 • Jak zapoznać dziewczynę, najlepiej twarzą w twarz, jak zagadać i utrzymać rozmowę.
 • 7 etapów i ćwiczeń do pewności siebie i swobody z kobietami.
 • Co robić, gdy bardzo podoba mi się dziewczyna, ale jestem nieśmiały?
 • Teksty rozpoczynające i utrzymujące rozmowę z zapoznaną dziewczyną.
 • Jak na luzie zapytać nowo poznaną dziewczynę o nr telefonu lub inny kontakt.
 • Jak delikatnie okazać dziewczynie zainteresowanie, żeby jej nie odstraszyć?
 • Jak uniknąć szuflady bycia zawsze tylko kolegą?
 • Jak dobierać oryginalne komplementy dla dziewczyny?
 • Jak wyrobić sobie kreatywność i luz w rozmowie?
 • Co zrobić, gdy podoba Ci się dziewczyna, a ona ma chłopaka albo Cię odrzuci?
 • Dlaczego lepiej unikać tekstów, że ona “wydaje Ci się sympatyczną
  i interesującą dziewczyną”.
 • Każdego dnia zrób chociaż jedną małą rzecz, która jest dla Ciebie choć trochę niekomfortowa w relacjach międzyludzkich.

  Np. boisz się zagadywać do dziewczyn, a chciałbyś to pokonać i nauczyć się poznawać kobiety, dać sobie więcej możliwości to zacznij od:

  7 kroków do swobodnej rozmowy z kobietami:

  Zacznij rozwój swobody z kobietami od:

 • patrzenia się im w oczy
 • uśmiechania się do kobiet
 • witania się z kobietami, mówienie “cześć”
 • życzenia miłego dnia
 • dawania specyficznego komplementu i odejścia
 • podtrzymywania rozmowy po rozpoczęciu
 • zapytania na luzie o numer telefonu lub inny kontakt
 • Pokonuj ten dyskomfort w odzywaniu się do kobiet i w ogóle do ludzi.

  Jak przejść z grzecznościowej rozmowy do flirtu?

  czy nieśmiały chłopak może mieć dziewczynęNastępnie zacznij kobietom okazywać, że chciałbyś je poznać
  i zmieniaj kontekst z rozmowy grzecznościowej na bardziej osobistą, jak ze znajomą
  i spytaj, jakie ma hobby, co lubi robić dla relaksu, czy uprawia jakiś sport, jaka jest jej podróż marzeń, praca marzeń, a także samemu inwestuj
  w rozmowę a nie tylko pytaj.

  W ten sposób możesz się odróżnić, a także delikatnie pokazać kobiecie swoje zainteresowanie, co ona może odwzajemnić lub pogadać z grzeczności, ale jeśli tego nie zaczniesz robić, to wszystkie Twoje rozmowy będą utykać jedynie na poziomie grzecznościowym i być może nigdy nie spotkasz zainteresowanej Tobą kobiety!

  Podoba mi się dziewczyna, ale jestem nieśmiały – jak okazać jej zainteresowanie?

  Kobiety raczej rzadko pierwsze okazują zainteresowanie chłopakiem, który im się podoba oraz robią to delikatnie w sytuacjach towarzyskich, jak grupy znajomych, praca, dodatkowe zajęcia, gdy się np. kręcą blisko Ciebie, głośniej mówią, uśmiechają, spoglądają, o czym jest “21 oznak zainteresowania kobiet przed i w trakcie rozmowy”.

  Dlatego z czasem, jak przełamiesz początkową nieśmiałość, to musisz też delikatnie okazywać zainteresowanie kobiecie poprzez odpowiednie prowadzenie rozmowy a nie mówienie ani pokazywanie wprost, że ona Ci się podoba, bo wtedy przesadzisz i ją wystraszysz, przytłoczysz.

  jak zapoznać dziewczynę która mi się podoba gdy jestem nieśmiałyNajbezpieczniej i najbardziej elegancko jest to okazywać poprzez bardziej osobiste tematy w rozmowie oraz oczywiście poprzez pewną siebie mowę ciała, odpowiednie odchylanie się, kontakt wzrokowy, uśmiech, nie przytłaczanie, o czym jest 3 odcinek “Pewności siebie
  w 90 dni” i wiele ćwiczeń do rozwoju umiejętności nawiązywania znajomości.

  Jak uniknąć szuflady bycia zawsze tylko kolegą?

  Jeśli po przezwyciężeniu początkowej nieśmiałości nie zaczniesz okazywać zainteresowania kobietom, to one zazwyczaj będą myśleć, że nie jesteś w ogóle zainteresowany nimi i naprawdę chciałeś tylko zapytać o opinię na jakiś temat albo naprawdę chciałeś dać komplement i nic poza tym, że może właśnie trenujesz pewność siebie i robisz jakieś ćwiczenie albo naprawdę chcesz uzyskać odpowiedź na jakieś pytanie a nie poznać ją konkretnie jako dziewczynę, z którą mógłbyś zbudować jakieś połączenie emocjonalne.

  Jak jeszcze możesz okazać zainteresowanie kobiecie?

  Spytaj, jak ma na imię. W ten sposób również okazujesz, że konkretnie chciałbyś z nią pogadać a nie z jakimś przechodniem czy przypadkową osobą gdzieś napotkaną.

  To znacząco skraca dystans i pozwala zmienić charakter rozmowy.

  Oczywiście nie mówimy nigdy wprost, że nam się spodobała i chcemy ją poznać, bo to zbyt przytłaczające i zazwyczaj dziewczyna się speszy i zacznie wycofywać, bo w ten sposób od razu niejako zmuszasz ją do decyzji na “tak” lub na “nie” na samym początku interakcji lub znajomości, a ona mogłaby co najwyżej kierować się jedynie Twoim wyglądem i jakimś pierwszym wrażeniem, które są zgubne.

  podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiały

 • Zwykle kobiety bezpiecznie wtedy się wycofują, że nie umawiają się z kompletnie nieznajomymi facetami albo mówią, że to się za szybko potoczyło itp. logiczne
  i słuszne obawy, bo skoro nie zbudowałeś jeszcze żadnej rozmowy ani połączenia emocjonalnego, to z jakiej paki ona miałaby być zainteresowana.
 • Co najwyżej desperatki i naiwne kobiety w ciemno zaryzykują, może, bo one też mają swoje granice.

  Jak zatem zacząć rozmowę z dziewczyną twarzą w twarz?

  Podoba mi się dziewczyna, ale jestem nieśmiały – jak ją zapoznać i jak zacząć rozmowę?

  Mówisz np. że chciałeś się przywitać albo nawiązać z nią kontakt, przedstawić się, powiedzieć jej komplement, bo jest dzień komplementu, a następnie pytasz o imię,
  a potem lecisz z tymi dalszymi tematami, że jest pewna siebie i jak się tego nauczyła,
  czy ma jakieś talenty, uprawia jakiś sport, gra na jakimś instrumencie…

  Musisz mieć plan rozmowy i ją od początku do końca prowadzić, co jest wałkowane
  w większości materiałów na temat konwersacji, a najbardziej łopatologicznie w formie gotowych, przykładowych schematów na realnych przykładach w “100 rozmowach audio
  z kobietami” – są tam gotowe szablony do wykorzystania i modyfikowania pod każdą rozmową.

  W pozostałych materiałach, jak “77 technik flirtu” i “Tranzycje, przejścia do flirtu” też starałem się to zaprezentować na mapach myśli lub na seminarium na scenie
  z zaproszonymi dziewczynami.

  Co powiedzieć, gdy ona pyta, dlaczego akurat do niej zagadałeś?

  podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiałyGdyby kobieta pytała, dlaczego do niej zagadałeś, to wtedy mówisz, co konkretnie zwróciło w niej Twoją uwagę, np. jej spojrzenie, wzrost; długie, falowane włosy; wysportowana sylwetka; torba treningowa; ładnie dobrane oprawki, lśniąca skóra,
  o czym wspominałem np. w artykule o oryginalnych komplementach dla dziewczyny przy podejściu.

  W każdym razie trzeba umieć w odpowiednich momentach uzasadnić, że ona nie jest dla Ciebie jakimś workiem treningowym, mięsem armatnim, żebyś sobie potrenował rozmowę, tylko konkretnie ona zwróciła czymś Twoją uwagę, ale też nie zrobić tego
  w oczywisty i przytłaczający sposób, co zakończy się odrzuceniem.

  Sposób zagadania i rozmowy różni się istotnie w zależności od miejsca.

  W ten sposób jesteś w stanie też pokonać te obawy kobiet, że jesteś kimś nieznajomym i nie wiadomo, o co Ci chodzi.

 • Oczywiście powyższe sposoby bardziej dotyczą miejsc z raczej małym wspólnym kontekstem, jak osiedle, rynek, park, ulica, basen, siłownia, dworzec, komunikacja miejska itp. gdzie dziewczyna może się zastanawiać, czy zagadujesz tak do każdej.
 • Z kolei w miejscach bardziej ze wspólnym kontekstem, jak wydarzenia kulturalne, taneczne, językowe, biznesowe, branżowe, to też możesz tych sposobów używać, tylko że wtedy nie trzeba tak tym kobietom tłumaczyć, dlaczego akurat do niej zagadałeś, ponieważ tam nie ma w tym nic niespodziewanego i to raczej normalne, że do niej podszedłeś.
 • Jeśli znacie się z widzenia, to wtedy potencjalnie strzelasz sobie w stopę, gdy tygodniami lub miesiącami zbierasz się, żeby poznać jakąś dziewczynę, którą widujesz, ale i tak warto spróbować, bo może ona na to nadal czeka.
 • Pozostaje pytanie, jak bardzo rozwinięte są Twoje umiejętności autoprezentacji, żeby tym podejściem nie prysnął cały czar i jej pozytywne wyobrażenia na temat Twojej osoby, które ona miała zanim zagadałeś i znała Cię tylko z widzenia. Dlatego lepiej czym prędzej się przygotuj i pracuj nad swoją komunikacją.
 • podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiałyW szczególności o tym mówię
  w odcinku o “Strachu przed stratą
  w programie “Pewności siebie
  z kobietami w 90 dni”, że wielu mężczyzn woli nie zagadać, żeby nie zepsuć wyobrażenia kobiety na ich temat, która ich w ogóle nie zna.

  Wolą nie zagadać niż zostać przez nią ocenionym lub odrzuconym, co jest nieodłącznym elementem poznawania się.

  Odrzucenie niekoniecznie, bo skoro ona Cię w ogóle nie zna jako człowieka, tylko co najwyżej wie, jak wyglądasz i jak masz na imię, to co za odrzucenie, ale sam fakt bycia ocenianym jest już nieunikniony.

  Jak dobierać oryginalne komplementy dla dziewczyny?

  Komplementy dobieramy oczywiście specyficzne, co nie znaczy, że mają być przekombinowane, na siłę, próbując jej zaimponować, tylko traktowane jako sposób na zagajenie rozmowy na temat czegoś, co jest w niej unikalnego, dopasowanego do danej kobiety, że np. ma zadbane lśniące włosy i pewnie wydaje fortunę na fryzjera albo np. że ma ładnie pofalowane włosy i pewnie ma do tego dobrej jakości lokówkę, więc pomysłów w “100 rozmowach audio z kobietami”.

  Unikaj ogólników, że ma np. ładne włosy, bo to pewnie słyszała milion razy i pewnie ciągle ktoś jej to mówi, więc wtedy od razu stracisz jej uwagę i wpasujesz się w szufladę kolejnego gościa, który ją nieudolnie próbuje poderwać, zainteresować.

  podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiały

 • Tak samo unikaj tekstów, że ona “wydaje Ci się sympatyczną i interesującą dziewczyną”. To ogólniki, które nic nie wnoszą, które mógłby powiedzieć niemal każdy facet do niemal każdej dziewczyny, więc dziewczyna poczuje się, jak każda
  i Cię oleje, jak każdego innego.
 • Np. jak powiesz, że ma “ładny uśmiech“, to też pewnie wiele razy to słyszała, ale gdy to uszczegółowisz i np. powiesz, że ma takie białe zęby, pewnie myje je często Blend-a-med’em, to już brzmi to bardziej oryginalnie. Była w ten sposób rozmowa rozpoczęta tutaj.

  Jak wyrobić sobie kreatywność i luz w rozmowie?

  Kreatywność i luz w rozmowie jest pochodną pewności siebie i nauczenia się tych interesujących tematów oraz kojarzenia ich, wypracowania tych umiejętności.

  Dlatego bardzo ważne jest nastawienie mentalne podczas całej nauki i zbudowanie zdrowego poczucia wartości, żeby w ogóle te umiejętności rozwinąć, bo inaczej nasze dotychczasowe, ograniczające przekonania będą nam kreować wymówki, że tego nie wpada, tamtego nie wypada i w ten sposób można latami stać w miejscu.

  Stawiając sobie co raz wyżej poprzeczkę, to z czasem będziesz się tymi emocjami
  i rozmowami co raz mniej stresował, a zamiast tego zapanujesz nad emocjami i będziesz traktował, jak dobrą zabawę.

  Nadmierny stres zabija kreatywność dlatego do momentu opanowania emocji możesz się posiłkować tymi wyuczonymi tematami z materiałów.

  Naucz się kilku tematów na pamięć i używaj, gdy zapadanie cisza.

 • Trzeba się kilku pierwszych kroków nauczyć na pamięć i używać ich, przywitanie, imię, komplement, zmiana tematy na jakiś lekki typu sport, spanie, hobby, pewność siebie, że ładnie przyjęła ten komplement, nie speszyła się, potrafi na luzie pogadać, co nie zawsze jest takie oczywiste w dzisiejszym społeczeństwie – nagradzaj zachowanie dziewczyny.
 • podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiałyWtedy dziewczyna w odpowiedzi na Twój luz i inwestycję w rozmowę też Ci coś opowie, czym się interesuje albo, że była kiedyś nieśmiała, ale jak poszła do pracy w banku albo w sklepie odzieżowym, to zaczęła się uczyć panowania nad emocjami i teraz już nie ma z tym problemu.

  W każdym razie, gdy masz kilka tematów i kroków w rozmowie zapamiętanych, to wtedy możesz się zawsze uratować, jeśli zapadnie jakaś drętwa cisza, braknie Ci tematów. Zawsze warto mieć jakieś przygotowane tematy do rozmowy, w szczególności w miejscach, gdzie nie macie zbytnio wspólnego kontekstu i trzeba znaleźć wspólne tematy.

  Jak zapytać dziewczynę o numer telefonu lub inny kontakt i co powiedzieć, jeśli ma chłopaka?

  Nie pytamy raczej nigdy w ciemno bez zbudowania żadnej rozmowy, pamiętaj o tym.

  Gdy zbudujesz solidną rozmowę, jakieś połączenie emocjonalne, tematy, emocje, dobrą zabawę, historie, do których możesz nawiązać w przyszłości przez telefon i na kolejnym spotkaniu, to spytaj, nawet treningowo, gdy jej oznaki nie były jakieś wybitne, to mówisz: “Jaki jest do Ciebie kontakt? Preferuję numer telefonu, chyba że wolisz coś innego, to spoko” w miejscach bez kontekstu, gdzie kobieta może się obawiać podać numer telefonu, a w innych miejscach można po prostu spytać, jaki jest do niej numer telefonu.

  Jeśli powie wtedy, że ma chłopaka, to spytaj, gdzie się poznali, kiedy ślub, czy widzi się z nim za 5 lat. Jeśli tak, to pogratuluj i spytaj, co ją frustruje w mężczyznach, co możemy robić lepiej, żebyś nie popełniał tych samych błędów.

  podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiały

  A jeśli powie, że nie widzi się z nim za 5 lat, to powiedz, że za pół roku sprawdzisz, czy jest już wolna i może podać Ci kontakt.

  W ten sposób możesz wyjść
  z w twarzą i utrzymać pozytywną atmosferę, jeśli się okaże, że ona ma chłopaka.

  Podoba mi się dziewczyna, ale jestem nieśmiały – co zrobić, gdy ona mnie odrzuci?

  Oczywiście żaden kontakt ani nawet termin spotkania niczego nie gwarantuje, ale próbować trzeba. Do 10 randek sam na sam nic się nie liczy, każde spotkanie może być ostatnim, dziewczyna może zabijać tylko nudę, łatwo zabić początkowe zainteresowanie kobiety.

 • Liczy się przede wszystkim, czy przychodzi na spotkania, a jak nie przychodzą, to się nie załamuj, tylko analizuj, co możesz poprawić w swoich podejściach, miejscach, statystykach, mowie ciała, tematach, emocjach.
 • Z jedną pogadasz 2 minuty w pewny siebie sposób i ona jest konkretna, ogarnięta albo po prostu szuka teraz nowych znajomości, więc przyjdzie na spotkanie bez problemów, a z inną pogadasz 20 minut i nie przyjdzie, bo ma jakieś swoje niedokończone relacje, problemy ze sobą albo coś jej nie gra w Twojej osobie i ma do tego prawo – nie jesteś zielony banknot, żeby się każdemu podobać (cytat z odcinka PSW90).

  Miejsce nie ma aż takiego znaczenia, jak sama jakość rozmowy i stan matrymonialny kobiety.

  podoba mi się dziewczyna ale jestem nieśmiałyMiejsce nie ma aż takiego znaczenia, bo jedną poznasz na przystanku i przyjdzie na spotkanie, a drugą poznasz na wernisażu i nie przyjdzie, jednak licząc ogólnie prawdopodobieństwo, to im więcej macie wspólnego, tym większa szansa na spotkanie albo jest to wręcz oczywiste, że trochę się już znacie, więc czemu miałaby Cię wystawić, natomiast po rozmowie na ulicy jest to dużo większa loteria.

  Trzeba praktykować najlepiej codziennie albo chociaż co drugi dzień, zbierać kontakty, jedne się przekształcą w randkę, inne nie, ale masz wtedy takie poczucie sprawczości, że jak jedna dziewczyna się okaże niezainteresowana albo toksyczna, stuknięta, to nie będziesz z nią na siłę ani rozpaczał, tylko znajdziesz sobie inną dziewczynę.

  Tak samo, jeśli stracisz dziewczynę po 2 randkach albo po 2 latach. Oczywiście warto mieć opanowany program 12 randek do związku i “Jak utrzymać związek” i zapamiętany w małym palcu, aby nie tracić tych wartościowych kobiet.

  A jeśli stracisz dziewczynę, bo się nie stosowałeś w pełni do zasad utrzymywania zainteresowania w relacji, bo jeszcze nie byłeś na tyle świadomy, że nie popełniać pewnych błędów, to przyjmiesz to na klatę (odpowiedzialność za swoje rezultaty
  i wyciąganie wniosków to też elementy poczucia wartości) i będziesz żył dalej, poradzisz sobie, znajdziesz jeszcze lepszą dziewczynę, która Ci się podoba.

  Pozdrawiam,
  Paweł Grzywocz
  “Każdego dnia zrób jedną małą rzecz, której się boisz”
  “Zawsze pomyśl, co zrobiłby przeciętny facet, a później tego nie rób”
  “Zawsze inwestuj w rozmowę”
  “Bez prawdziwego zainteresowania kobiety nic nie może się zacząć ani trwać”
  “Do rozwodu wystarczy jeden toksyczny charakter”

  Jak zdobyć dziewczynę w 12 randek
  Jak utrzymać związek
  PewnoscSiebieW90Dni.pl
  77 Technik Flirtu
  Wolność od pornografii i masturbacji w 90 dni
  Najlepsze miejsce do poznawania kobiet
  100 Rozmów z Kobietami
  124 Riposty na pytania kobiet
  Jak-Zdobyc-Dziewczyne.pl/mapa-sukcesu

  Podziel się w komentarzu swoim doświadczeniem, ile czasu najwięcej zajęło Ci zebranie się i zagadanie do dziewczyny, która Ci się podoba.

  jak zdobyc dziewczyne w 12 randek


  Jeśli spodobał Ci się artykuł, to odbierz bezpłatny raport i zaawansowane porady mailowe:

  Twój email posłuży tylko i wyłącznie
  do komunikacji między nami.

  VN:F [1.9.20_1166]
  Oceń Proszę Wpis:
  Rating: 4.8/5 (5 votes cast)
  Podoba Mi Się Dziewczyna, Ale Jestem Nieśmiały - 7 Kroków, Jak Zapoznać Dziewczynę i Nabrać Pewności Siebie?, 4.8 out of 5 based on 5 ratings

  Poszukiwano

  • https://www jak-zdobyc-dziewczyne pl/blog/podoba-mi-sie-dziewczyna-ale-jestem-niesmialy-7-krokow-jak-zapoznac-dziewczyne-i-nabrac-pewnosci-siebie/
  • co robic jesli podoba ci sie dziewczyna

  Podobne wpisy:

  Zostaw swój komentarz...

  { 11 comments… read them below or add one }

  Szymon March 12, 2022 at 20:23

  Cześć Paweł, czasami gdy dziewczyny zadawały jedno ze swoich “sztandarowych pytań”, to odpowiadałem albo źle albo błądziłem myślami, zastanawiając się, co powiedzieć, aby nie przegiąć w którąś stronę. Kobieta to momentalnie zauważa, co zdecydowanie obniża jej przekonanie. Teraz, gdy dziewczyna zadaje jedno z typowych podchwytliwych pytań bądź zachowań, to jestem w stanie odpowiedzieć na to błyskawicznie niczym rewolwerowiec.

  Wszystkie riposty z tego ebooka po trochu są przydatne i dodają spokoju oraz pewności siebie, ale jeśli miałbym coś szczególnego wyróżnić, to ta riposta z podtrzymaniem torebki i mówiąc, że jestem kleptomanem i lepiej mi jej nie dawać pojawia się śmiech. Super odbicie sytuacji w której wystąpiłoby typowe służalcze zachowanie w żart.

  Największą korzyścią jest poczucie większej pewności siebie, a wcześniej bywał niepokój “a co jeśli ona zadaje trudne pytanie”. Do niektórych z tych ripost wymyślam własne odpowiedzi, być może bardziej pasujące do mojej osoby.

  Polecam te “124 riposty” ze względu na to, że można samemu przerobić we własnym tempie materiał przy okazji zastanawiając się nad dotychczasowym odpowiadaniem i uświadomienie sobie własnych błędów, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy.

  Dziękuję za wszystko i pozdrawiam.

  Reply

  Paweł Grzywocz March 12, 2022 at 20:46

  Super, o to chodzi, aby czytając najczęstsze pytania, teksty i zaczepki kobiet najpierw przetestować swoją wiedzę i zastanowić się, co byśmy odpowiedzieli w takiej sytuacji, a następnie przeczytać proponowane odpowiedzi i je porównać z tymi, które przyszły nam do głowy.

  Oczywiście można również modyfikować te riposty, aby bardziej pasowały do naszej osobowości, a mimo to wpisywały się w te atrakcyjne cechy męskiego charakteru, jak pewność siebie, poczucie humoru, odwracanie ról, bycie tajemnicą, wyzwaniem.

  Dzięki bardzo za komentarz i gratuluję pracy nad sobą.

  - “Sukces jest wtedy, okazja spotyka się z przygotowaniem.”

  Reply

  Mateusz March 13, 2022 at 20:33

  Hej Paweł. Super rady jak zawszę. A powiedz proszę czy jak poznaje kobietę w miejscu bez kontekstu (ławka w parku, na rynku, galeria handlowa, przystanek itp.) to po rozmowie czekam 5-9 dni czy jednak w przypadku miejsc bez kontekstu skracamy do 2-3 dni? Czy może 2-3 dni tylko wtedy, gdy rozmowa była tylko 2-3 minuty i kobieta nas słabo pamięta?

  Reply

  Paweł Grzywocz March 13, 2022 at 22:12

  Po zbyt krótkiej rozmowie zapoznawczej poniżej 5 minut, czyli np. szybkie randki albo Internet bez pierwszego wrażenia twarzą w twarz i silnych emocji z tym związanych lub na imprezie czy na mieście przy rozmowie poniżej 5 minut, to nie czekamy 5 dni, ponieważ wywołaliśmy zbyt mało emocji i zbudowaliśmy zbyt mało tematów, więc dziewczyna nie będzie jakoś specjalnie mocno nas pamiętać czy wyczekiwać, więc dzwonimy wtedy od razu w ciągu 2 dni, a jeśli zbudowałeś dłuższą, solidną rozmowę, emocje, tematy, że na pewno dziewczyna tego nie zapomni, to czekamy normalnie, aby sobie nie myślała, że kolejny napaleniec, co dzwoni, jak wszyscy.

  Reply

  Mateusz March 14, 2022 at 09:26

  Jasne.

  Dzieki!

  Reply

  Dominik March 28, 2022 at 19:29

  Chodzę na kurs językowy od dłuższego czasu. Kilka miesięcy temu koleżanka zapytała mnie o ten właśnie konkretny kurs, bo koleżanka jej koleżanki chciałaby dołączyć. Ta znajoma znajomej napisała do mnie na fb z kilkoma pytaniami o kurs, poleciłem jej te lekcje, dołączyła do zajęć i w ten sposób poznałem dziewczynę, która jest odemnie młodsza o około 4-5 lat. Tak się składało, że po zajęciach zawsze zamieniliśmy kilka słów (w końcu wiedziała, że koleżanka jej koleżanki mnie zna, no i pisaliśmy wcześniej), raz czy dwa razy szliśmy w tym samym kierunku na przystanek. Raz zdarzyło się, że zajęcia odwołali przed samym rozpoczęciem, więc rozmawialiśmy ciut dłużej. Rozmawiało się bardzo dobrze, ale nie przedłużałem tego, nie zapytałem o numer, wiem błąd, tylko kilka dni później napisałem na fb i zaproponowałem spotkanie w kawiarni zgodziła się bez problemu. Po spotkaniu zapytałem o numer, podała bez wahania. Jako, że zajęcia są raz w tygodniu i widzimy się regularnie, starałem się proponować randki co drugi tydzień, by zachować przerwę. Na drugą randkę poszliśmy na gry, później coś się napić, rozmawiało się świetnie, dużo śmiechu, historii, trochę droczenia, aż nas obsługa wypraszała z lokalu, bo zamykają. Co prawda trochę przewidywalne były dni spotkań (skoro kurs jest w poniedziałki to spotkania były w czwartek lub środę, żeby nie spotykać się dzień po dniu no i piątek też nie). Kolejna randka to również knajpa, ale akurat taka co serwuje oryginalne potrawy (rozmawialiśmy o kuchniach świata i akurat i mi i jej pasowały te smaki) i termin w niedzielę, później krótki spacer po parku, bo jeszcze było zimno. Za wszystkie 3 randki ja płaciłem. Podczas kursu zawsze przychodziłem na ostatnią chwilę (żeby uczestniczyć w zajęciach, a nie na rozmowach z nią), spora część grupy przychodzi dużo wcześniej, kawka, herbatka z automatu, jakieś rozmowy, ja tego nie lubię, wole porozmawiać po zajęciach. Po trzeciej randce dziewczyna na zajęciach coś nawiązywała do tematyki kursu, że może chciałaby coś powtórzyć, porozmawiać w języku obcym, poćwiczyć itp. Powiedziałem jej, że nie ma nic za darmo i jak upiecze ciasto to mogę się zastanowić, bo mój czas jest cenny. Traktowałem to jako żart, bo się śmiała. Ku mojemu zaskoczeniu po kilku dniach sama zadzwoniła (!) i powiedziała, że piecze za 3 dni sernik i zaprasza do siebie do domu (!). Byłem trochę przeziębiony, ale stwierdziłem, że się zgodzę, bo nie chcę jej odmówić i odrzucać (zgodnie z zasadą, że akceptujemy propozycję dziewczyny). Większość czasu rozmawialiśmy na luzie i odczułem, że owe “powtórki z zajęć” to był tylko pretekst. Siedzieliśmy przy stole (bo niby przygotowała notatki z zajęć, które mieliśmy przeglądać), więc był dystans. Jako, że byłem lekko przeziębiony, co było widać, nie pocałowałem jej na koniec, mimo, że okazja była znakomita. Po kolejnych zajęciach sama zaproponowała, czy chciałbym się przejść po mieście. Trochę się z nią droczyłem, że nie mam mapy centrum i na pewno się zgubimy, więc muszę iść w stronę domu, ale ostatecznie przeszliśmy się kawałek. Tutaj miałem już dużo spojrzeń na usta, niby przypadkowy jej dotyk i taka ogólna chęć z jej strony, że jeszcze pogadajmy. Miałem wrażenie, że chce przedłużyć spotkanie, ale się nie zgodziłem i tylko chwilę jeszcze staliśmy razem. Tutaj również była okazja do pocałunku, ale ostatecznie stwierdziłem, że nie ma sensu tego robić po zajęciach. Po dwóch dniach znów sama zadzwoniła (!) z ogólnym pytaniem co tam, chwilę porozmawialiśmy i powiedziałem, że teraz mam dużo pracy i na pewno się spotkamy w kolejnym tygodniu (zgodnie z zasadami, żeby odczekać 5-9 dni między randkami). W końcu doszło do 5 randki (1 kawiarnia, 2 gry, 3 knajpa, 4 sernik), w nawiązaniu do tego sernika uzgodniliśmy wspólne gotowanie u niej w domu (może błąd, ale pogoda nie zachęcała), część produktów kupiła ona, część ja. Lubię i umiem gotować, więc fajnie było coś porobić razem. Planowałem, żeby to było w tygodniu, albo w niedziele, ale jej coś nie pasowało i zaproponowała sobotę popołudniu. Głupio było odmówić, chociaż sobota popołudniu u niej w domu…. Na początku rozmawialiśmy, później wspólnie gotowaliśmy (mnóstwo śmiechu, zabawy, przekomarzania, próbowania potrawy, nauka obsługi noża itp.), świetna sprawa. Później wspólnie nakryliśmy do stołu, jedliśmy. Jak się domyślasz doszło do pocałunku i to nie jednego ale wielu i to namiętnych, później do wzajemnego przytulania, dotykania i słuchania muzyki do późnej nocy. Nie doszło do niczego więcej. Trochę mnie poniosło (błąd!), bo planowałem to zakończyć po prostu pocałunkiem, a poszło ciut dalej. Dziewczyna jest naprawdę fajna, młodsza, ładna, ambitna. Myślę, że oznaki jej zainteresowania są dobre patrząc na powyższe. Planowałem zachować większy dystans, ale nie sądziłem, że aż tak się “rzuci” na mnie (fakt, że były okazje do pocałunków w miejscach bardziej neutralnych). Myślę, że ta sobota to też nie był przypadek z jej strony. Jak sądzisz, czy nie popsułem sobie relacji tą sytuacją? Za kilka dni znów widzimy się na zajęciach (jak gdyby nigdy nic). Czy możesz coś dodać jak postępować dalej? Unikać spotkań w jej domu, czy coś jeszcze doradzasz?

  Reply

  Paweł Grzywocz March 28, 2022 at 20:33

  Hej Dominik, wiele rzeczy robisz dobrze, ale czy przesłuchałeś Audio Action Steps z programu 12 randek 10 razy w 10 tygodni, a potem raz w miesiącu i nauczyłeś się ich na pamięć? Jeśli nie, to jak najszybciej nadrób te zaległości. Tam są wszystkie takie szczegóły wytłumaczone. Tak, spotykaj się dalej na zajęciach, jakby nigdy nic oraz na spotkaniach sam na sam. U niej w domu można się spotykać na zasadzie, że gdzieś ją zabierasz albo przyjeżdżasz po nią i gdzieś idziecie, a potem możecie wrócić do niej, ale tak do godziny 21/22 maksymalnie a nie siedzieć po nocach. Tak samo trzeba mieć jakiś plan randki w domu, jak gry planszowe, komputerowe, filmy, seriale, książki, gotowanie, ćwiczenia a nie się przytulać tyle czasu. Pomocny artykuł o randkach w domu tutaj.

  Reply

  Mariusz March 30, 2022 at 16:29

  W artykule piszesz “łatwo zabić początkowe zainteresowanie kobiety” Jakie zauważasz najczęściej błedy u facetów przez co zabijają te zainteresowanie?

  Reply

  Paweł Grzywocz March 30, 2022 at 17:02

  Przesłuchaj o tym wielokrotnie w programie “12 randek”, szczególnie ten dodatek “Audio Action Steps”. Poza tym jest o tym mnóstwo artykułów o braku byciu wyzwaniem, zbyt szybkim i łatwym otwieraniu swoich kart, przeszłości, zainteresowania, brak prowadzenia w rozmowie i na spotkaniu, brak interesujących, emocjonujących tematów, szukanie aprobaty i akceptacji, brak planu, zbyt długie spotkania, dotykanie, bycie zbyt przewidywalnym, dostępnym, pisanie, wyjawianie o sobie za dużo, za szybko, chwalenie się świadomie lub nieświadomie, przekonywanie, tłumaczenie się, przejmowanie się opinią, zdenerwowanie, zbyt poważna rozmowa, traktowanie całej relacji zbyt poważnie, brak wymagania szacunku do siebie i swojego czasu, można by tak jeszcze długo to bardziej dokładniej objaśniać, co jest przedstawione w 12 randkach, Audio Action Steps i w artykułach na przykładach konkretnych historii, np. wyszukaj w google: “Czego nie robić na pierwszej rance – eskalacja dotyku”, “3 mity eskalacji dotyku webinar”, “Kiedy dziewczyna nie jest zainteresowana i zmusza się do związku”, “4 oznaki, że ona Cię nie kocha i nie chce z Tobą być”, “Pierwsza randka – 7 porad, aby jej nie zepsuć”, “Zerwała ze mną nagle po 6 miesiącach”, “Co zrobić, żeby dziewczyna napisała pierwsza”, “Jak często pisać z nowo poznaną dziewczyną”.

  Reply

  Adrian March 30, 2022 at 16:52

  Tak na krótko a propo mojego pierwszego zagadania :P

  Miałem 16 lat teraz 26.
  Pojechałem z chłopakami na basen otwarty w lato – wszyscy znajomi tam jeździli z naszego miasteczka.
  Zaraz jak przyjechaliśmy zobaczyłem dziewczynę, którą wcześniej zauważyłem gdzieś w parku i kumple też o niej mówili. Oczywiście podobała mi się bardzo.
  Od tamtego momentu gdy przyjechałem, postanowiłem, że do niej zagadam i bardzo tego chciałem ale strach był wielki i dyskomfort.
  Na basenie byliśmy koło 11:00 a zbieraliśmy się koło 18:00 także minęło około 7 godzin i wyobraź sobie, że przez te prawie 7 godzin myślałem i przełamywałem siebie żeby zagadać.
  W ostatnim momencie jak zobaczyłem, że idzie z koleżanką a chłopaki się pytali mnie: “Zbierasz się czy co?” powiedziałem:”Chwila!” i poszedłem do niej.
  Oczywiście dostałem zlewkę, powiedziała, że to miłe i jestem fajny ale nie dzięki.

  Wylane miałem na to, że mnie odrzuciła. Żebyś widział jak potem radosny byłem do końca dnia i następnego. Zwyciężyłem walkę z samym sobą. Polecam każdemu się rozwijać :)
  Trzymam kciuki!

  Reply

  Paweł Grzywocz March 30, 2022 at 17:05

  Super doświadczenie i podejście. Pierwsze doświadczenia zapadają w pamięć. Ważne jest to, aby wyciągać wnioski i się rozwijać. Mnóstwo pewnie Twoich znajomych, jak i moich nigdy takich prób nie podejmowało i z góry zakładali, że to obciach, a w przypadku zlewki tylko by się utwierdzili, że to nie ma sensu. A to nie chodzi o to, że nie ma to sensu, tylko o umiejętności, które trzeba wypracować i statystykę. Dla większości facetów to nie do przyjęcia, ale tym lepiej dla Ciebie, że nie masz żadnej konkurencji albo taką nieudolną, co działa po omacku i bardzo sporadycznie.

  Reply

  Leave a Comment

  Previous post:

  Next post: