Mit O Eskalacji Dotyku, Czyli Jak Dotykać Kobietę…

by Paweł Grzywocz on 28 September 2011

mit o eskalacji dotykiem

Kiedy i jak dotykać kobietę oraz jak PUA wciska Ci kity o dotykaniu kobiet.

W poniższym artykule rozwalam mit o tzw. “eskalacji dotykiem”, o którym pewnie wyczytałeś na stronach
o turbo-uwodzeniu kobiet.
Proponują jak najszybciej po zapoznaniu dziewczyny dotykać ją w nieseksualny sposób, aby szybko przełamać tą barierę dotyku i szybciej budować zaufanie.

 • Kolejna ściema PUA czy prawda?
 • Dotykać kobietę na początku znajomości czy nie?
 • Kiedy ją dotykać i jak?
 • A może dopiero na randce?
 • A może wcale?

Jak ja kocham te internetowe porady i wszelkich ekspertów, uczących jak poderwać dziewczynę. Zawsze wiedziałem dzięki nim co mam robić… Taaaak… na bank.

Dlatego sedecznie Ci polecam uczyć się głównie od JEDNEJ osoby, a na resztę patrz “przez palce”. To nie muszę być ja. Możesz  się uczyć od kogo tylko zechcesz.

Jednak, jeśli to, co piszę do Ciebie przemawia, to trzymaj się tego, co mówię i nie wybieraj jednej rzeczy ode mnie a innej od kogoś innego, bo się w końcu pogubisz i na dodatek będziesz niespójny.

Wybierz sobie jeden system postępowania i się go trzymaj tak długo dopóki nie będziesz mógł ocenić większej ilości rezultatów.

Skacząc od eksperta do eksperta od jednej listy z poradami do następnej będziesz się jeszcze męczył przez wiele lat. Też przez to przechodziłem, więc radzę się skupić na maksymalnie dwóch osobach.

Ok… A więc jak to jest z tym dotykiem…

Oto komentarz czytelnika dotyczący dotykania kobiet na początku znajomości oraz moja odpowiedź. Uprzedzam, że to będzie kontrowersyjne i odwrotne niż całe PUA, ponieważ PUA nigdy nie doprowadziło mnie do zdobycia dziewczyny, a jedynie do ulicznego, eskalującego turbo-idioty

*** KOMENTARZ CZYTELNIKA DOTYCZĄCY DOTYKANIA KOBIET***

Hej Paweł!

Co do treści w Twoim najnowszym ebooku “Jak Zagadywać Do Nowych Dziewyczn”, to co do jednego aspektu to się z Tobą nie zgodzę, jeśli chodzi o dotyk, to uważam akurat, że jeśli się poznaje dziewczynę, to po powinno się ją jak najszybciej dotknąć, w rozmowie. W ramię, kolano itd. niby, że przypadkowo. A po pewnym czasie przestać i wtedy można zobaczyć, że ośmielona dziewczyna, której się podobasz sama chce Cię złapać za rękę itp. Np. jak kładę dziewczynie rękę na kolano, a ona jeszcze do tego swoją ręką dociska, to jest fajne a najlepsze, że robią to podświadomie :) .

Mnie osobiście w Twoim ebooku bardzo zainteresowały te słówka, jeśli chodzi o flirtowanie z dziewczyną, nieraz tak próbowałem specjalnie coś wymyślać na poczekaniu, a tutaj mi podałeś szeroki wachlarz słówek, które można używać do tworzenia wieloznaczności.

Ciekawym pomysłem jest dodawanie linków do innych materiałów oraz pisanie od kogo nauczyłeś się tych wszystkich informacji. Zamieszczasz także ciekawe przykłady rozmów. Pisanie o innych uwodzicielach a w szczególności krytykowanie niektórych ich metod może Ci przynieść dosyć spory rozgłos jak i krytykowanie kursów PUA. Zgadzam się, ze wszystkim co napisałeś w tym ebooku oprócz tego dotyku.

Pozdrawiam,
Szczepan

>>> MOJA ODPOWIEDŹ:

Hej Szczepan!

Wielkie dzięki za Twoją opinię na temat ebooka.

Zależy mi na tym, żeby każdy kto go przeczyta po prostu ruszył z miejsca i zaczął poznawać kobiety jak najszybciej. Zbyt wiele lat spędziłem na czytaniu o jakiś dziwnych sposobach zaczepiania kobiet na ulicach czy w klubach, a one potem reagowały na to dziwnie.

Chcę wyrwać takich ludzi z tego obłędu szukania magicznego sposobu oczarowywania przypadkowych kobiet i nauczyć ich, że to kobiety wybierają.

Mam nadzieję, że wykorzystasz tą wiedzę w codziennych sytuacjach i będziesz jasno, czarno na białym widział i wiedział czy masz szanse u danej kobiety czy nie.

Zobacz jak wygląda moja strona z opisem ebooka oraz dotychczasowe opinie – szczególnie ta najlepsza historia sukcesu pod koniec strony. Naprawdę otwiera oczy: “Jak Zagadywać Do Nowych Dziewczyn”

A pro po Twojej opinii o dotyku, to oczywiście nie ma sztywnych schematów. Jeśli dziewczyna jest bardzo nieśmiała (a takiej nie chcę), to na randce można jej powróżyć z ręki, aby przełamać barierę dotyku.

Jednak cały koncept czekania aż kobieta pierwsza pacnie nas w ramię polega na tym, że w ten sposób ona otwiera nieco karty i okazuje zainteresowanie. Szczerze, to także z moich osobistych pytań zadawanych kobietom wynika, że one nie robią takich gestów świadomie.

Także jest to świetny sposób sprawdzania czy kobieta jest zainteresowana bardzo czy tylko trochę.

Tłumaczę to w poniższym nagraniu video o eskalacji dotyku:

Dotykanie dziewczyny jako pierwszy w celu ośmielenia jej, jest według moich doświadczeń wymówką dla jej niskiego zainteresowania.

 
My mężczyźni zawsze racjonalizujemy i ciężko nam zrozumieć brak zainteresowania kobiety. Często mówimy sobie, że kobieta jest zajętym człowiekiem i ma wiele zajęć, więc nie może się spotkać, jest nieśmiała, więc nas nie dotyka, jest po przejściach, więc nie oddzwania, jest młoda, więc nie wie czy chce mieć stałego chłopaka,
a tak naprawdę to po prostu jest za słabo zainteresowana albo wcale.

“Interest level cuts everything”. Czyli wysokie zainteresowanie sprawia, że kobieta zrobi bardzo wiele o ile nie wszystko, aby dać do zrozumienia facetowi, że go chce, a pacnięcie go w ramię to jest absolutne minimum.

Miałem przypadki, gdzie dziewczyny same mnie gdzieś zapraszały, ale na wypad z ich znajomymi na przykład albo zapraszały na domówkę mnie i moich kumpli, narażając się w tych sytuacjach na odrzucenie i naprawdę wykazując inicjatywę, mimo, że nie były super śmiałe.

Także ja twardo się trzymam tego, że zainteresowanie zwiększa tajemniczość oraz bycie wyzwaniem, więc jeśli kobieta Cię pacnie w ramię a Ty tego nie odwzajemnisz to ona jeszcze bardziej będzie chciała Cię rozgryźć i mieć.

To świetna technika. Wiem, że to jest odwrotność tego, co gada PUA, ale przez tą całą eskalację dotyku robiłem z siebie idiotę na uczelni, bo z każdą laską prawie
przybijałem sobie piątki, sklejałem żółwie albo na chwilkę kładłem rękę na ich ramieniu lub wokół pasa. W ten sposób traciłem w oczach innych kobiet, bo robiłem z siebie turbo podrywacza.

To było idiotyczne zachowanie i jest totalnym antywyzwaniem. Gentelmen potrafi trzymać łapy przy sobie i przyjrzeć się czy kobieta marnuje jego czas na randce, ponieważ umówiła się z nim z nudów czy jednak zainicjuje przypadkowy kontakt, świadczący o jej zainteresowaniu. Widziałeś kiedyś James’a Bonda oblepiającymi swoimi łapami nowo poznaną kobietę? Bo ja nie…

Zainteresowania nie da się wymusić poprzez inicjowanie dotyku na kobiecie ani poprzez zachęcanie jej lub pokazywanie swojego zainteresowania, które z góry jest oczywiste, bo w przeciwnym razie byś nawet nie podszedł i nie zagadał.

Kobietę na początku w ogóle nie obchodzi męskie zainteresowanie ani jego dotyk, więc nasze zachęcające gesty powinny być zminimalizowane do absolutnego
minimum, ponieważ to facet musi odwalić całą czarną robotę i

 • podejść
 • zagadać
 • rozśmieszyć
 • prowadzić ciekawą rozmowę
 • wziąć numer

Wszelkie dodatkowe starania typu dotyk czy komplementy rujnują jego szanse, ponieważ to jest za dużo. Mówię oczywiście o interakcjach z bardzo atrakcyjnymi kobietami. Poza tym piękna kobieta wie, że każdy facet jej pragnie i może mieć każdego faceta na zawołanie, a po drugie kobietę interesuje tylko i wyłącznie jej własne zainteresowanie wobec faceta – wiem, że to egoistyczne, ale właśnie tak jest. A zainteresowanie kobiety zwiększa się, gdy ona nie wie co facet do niej czuje i nie potrafi go rozgryźć jak każdego innego gościa. Zainteresowanie zwiększa tajemniczość i poczucie humoru, a nie pokazywanie zainteresowania poprzez dotyk.

Owszem, to dotykanie może działać na niedowartościowane lub nieśmiałe dziewczyny, ale takie nie nadają się do związku, więc lepiej je od razu olać i się nie naprzykrzać.

Zobacz jaki ostatnio otrzymałem komentarz na blogu od kobiety na temat dotyku:

“Przekonujące porady. Jako kobieta przyznam rację, nie lubię być dotykana przy pierwszej rozmowie z obcym facetem. Tak samo irytują mnie wyklepane na pamięć teksty, które wg niektórych są super i działają na każdą kobietę w każdej sytuacji. Albo mi się facet spodoba, albo nie. Od tego zależy, czy będę kontynuować rozmowę.”

Napisała to pod artykułem o mitach uwodzenia.

Aby zdobyć pewność siebie i obycie towarzyskie, dzięki którym będziesz z łatwością zaczynać i prowadzić interesujące rozmowy z dziewczynami, zamów ebook:

Ebook: Jak zagadywać do dziewczyn i prowadzić rozmowy
jak zagadac do dziewczynyjak zagadywac do dziewczyn

jak zdobyc dziewczyne w 12 randek


Jeśli spodobał Ci się artykuł, to odbierz bezpłatny raport i zaawansowane porady mailowe:

Twój email posłuży tylko i wyłącznie
do komunikacji między nami.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń Proszę Wpis:
Rating: 3.1/5 (7 votes cast)
Mit O Eskalacji Dotyku, Czyli Jak Dotykać Kobietę..., 3.1 out of 5 based on 7 ratings

Poszukiwano

 • eskalacja dotyku
 • jak dotykać kobietę
 • jak dotykać dziewczynę
 • eskalacja dotykiem
 • dotykanie dziewczyny

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz...

{ 22 comments… read them below or add one }

arrti32 October 18, 2011 at 07:12

Dotykać zawsze delikatnie i z wyczuciem. Uważnie przyglądać się reakcji kobiety i jej ruchom. Po tym łatwo poznać czy Kobieta chce być w ogóle dotykana

Reply

miro October 29, 2011 at 11:36

dokładnie, starać się kontrolować sytuację zwracać uwagę na szczegóły. Tak jak kolega wyżej napisał, “łatwo poznać czy Kobieta chce być w ogóle dotykana”.

Reply

Ane November 10, 2011 at 00:13

Ja na przykład nie lubię być dotykana przez ptaktycznie nie znane mi osoby. Im dale trwa znajomość, tym mniej mi to przeszkadza. Ale to wszystko od kobiety zależy.

Reply

nena211 January 13, 2012 at 12:00

kobiety lubią być dotykane ale tylko i wyłącznie przez swojego faceta każda kobieta ma słabe punkty gdzie po dotknięciu jej ulega temu swojemu facetowi a dotykać trzeba delikatnie czule i namiętnie np.dotykanie szyi kobiety przes usta faceta jest słodkie jeśli robi to powoli i namiętnie

Reply

egis January 19, 2012 at 15:25

Ja też nie lubię jak ktoś obcy mnie dotyka, to chyba normalne, w końcu to człowiek o którym nic nie wiemy. Jednak w miarę poznawania myślę, że wzajemny dotyk staje się sprawą wręcz naturalną.

Reply

Anette May 18, 2012 at 19:00

Ja też nie lubię jak obce osoby mnie dotykają – nawet kobiety. Po prostu dotyk to jakaś więź. Potwierdzam że jak mi się mężczyzna podoba to sama go dotykam i zauważam to dopiero jak już to robię. To po prostu samo się dzieje;) Czasami nawet myślę sobie wtedy – co ty robisz kobieto, przecież on to widzi!;)))
Dzięki Paweł że uczysz naszych przyszłych mężczyzn jak z nami być:)

Reply

Jimmy July 5, 2012 at 17:34

a mam pytanie, jesli poznaję się z kobietą i się przedstawiamy(np przedstawia mnie kolega dajmy na to swojej kolezance) to ja nie mam wyciągać ręki przy poznaniu, ona ma to zrobić pierwsza? A jesli nie zrobi to co? Mowimy tylko sobie swoje imiona, bez uscisku dłoni?

Reply

Grzywocz July 5, 2012 at 19:01

Zaczekaj aż dziewczyna poda rękę. Bądź spokojny i wyluzowany. Jeśli ona tego nie zrobi, to Ty możesz podać jej rękę. To nie jest jakiś straszny błąd, gdy podajemy pierwsi rękę, ale powstrzymywanie się od inicjowania kontaktu na poczatku znajomości pomaga ujawnić zainteresowanie dziewczyny. Popatrze jej tylko w oczy, uśmiechnij się i powiedz “cześć, miło poznać” i dalej chwilę patrzysz, jakby nigdy nic. Jeśli ona nie poda ręki, to ok. Nic się nie stanie, ale widzisz wtedy, że jeszcze nic nie można powiedzieć na temat jej zainteresowania. Podobny trik możesz stosować, pytając kobietę o imię – mówisz: “Jak masz na imię?”, ona odpowie jak, a Ty skomentuj np. “Całkiem ładne imię” i zmień temat i specjalnie nie mów wymianiaj natychmiast swojego imienia. Jeśli kobieta zapyta się od razu o Twoje imię albo po chwili się Ciebie zapyta: “A Ty jak masz na imię?” albo “A Ty nie powiedziałeś mi, jak masz na imię… : )” , to masz jasny znak, że się choć trochę się Tobą interesuje. Natomiast, jeśli w ogóle przez całą rozmowę nie zapyta o imię i nie będzie przejawiać pozostałych oznak zainteresowania, to możesz się spodziewać, że nie poda Ci numeru telefonu. Jednak pytaj zawsze o numer, gdy wiesz, że więcej nie spotkasz danej dziewczyny. Spytanie o numer na końcu rozmowy ujawnia, czy jej oznaki zainteresowania były prawdziwe czy droczyła się z Tobą dla zabawy.

Reply

Jimmy July 6, 2012 at 18:37

A jesli jest własnie taka sytuacja,ze ide z kumplem/kimkolwiek innym i spotykamy jego/jej znajomą i chcę ja poznać to powinienem sam zagadac czy zapytac się kolegi czy mnie przedstawi kolezance/koleżankom(oczywiscie gdyby tego nie zrobił sam jako pierwszy,sam z siebie), tak jak to czesto bywa w filmach,serialach, gdzie nawet atrakcyjni faceci tak mowią do kumpli? Jak mam postapić?

Reply

Paweł July 6, 2012 at 21:20

Ja,jak spotykałem znajomego ze swoim znajomym czy znajomą,to sam się przedstawiałem i włączałem w ich rozmowę,to zupełnie normalne,kwestia tego,czy będzie wam się fajnie rozmawiało,jeśli tak,to gdy spotkasz tą koleżankę swojego znajomego,to potem znowu z nią pogadaj.Jeśli rozmowa będzie się fajnie toczyć,będziecie się dobrze bawić podczas rozmowy,angażować się,a nawet cię dotknie,to zapytaj ją o numer.

Reply

Marcin September 26, 2012 at 18:49

Zgodnie z zasadami dobrego wychowania kobieta pierwsza wyciąga rękę. A jak nie poda to wydaje mi się, że i my nie musimy.
Jeśli o przedstawianie chodzi to raczej kolega inicjuje poznanie.

Reply

Kamil September 30, 2012 at 22:40

Byłem z dziewczyną na weselu mojego kuzyna którą poznałem przez znajomego świetnie się bawiliśmy a na końcu ją chwyciłem za biodro i się speszyła i poszła do łazienki. Na poczatku wesela jak zapraszałem do tańca to nie chciała mi podać reki ale po dłuższym czasie nie miała oporów żeby mi podać swoją dłoń. Jak bym szybciej znalazł twoją stronę to bym nigdy ją nie dotykał. Czy można to jakąś odkręcić żeby niemyślała że nie moge utrzymać rąk przy sobie. Prosze o pomoc

Reply

Grzywocz October 1, 2012 at 00:47

Zbyt wczesne lub śmiałe dotknięcie dziewczyny nie jest jedynym powodem, przez który ona straci zainteresowanie naszą osobą. W Twoim przypadku mogłeś się jej w ogóle nie podobać od pierwszego wejrzenia. Dlaczego? Ponieważ nie chciała z Tobą tańczyć i podać Ci ręki przy zaproszeniu do tańca. Wynika to z tego, że albo nie zdałeś testu fizycznej atrakcyjności albo ona ma swoje powody. W każdym razie była na nie, ponieważ nie chciała tańczyć i jej niechęć przy objęciu była konsekwencją tego stanu rzeczy, a nie reakcją na Twój dotyk. Niestety, gdy kobieta jest na “nie”, to należy ją odpuścić i znaleźć zainteresowaną kobietę.

Reply

Kamil October 2, 2012 at 22:09

W tym wszystkim tylko jednego nie rozumiem na początku znajomości rozmawiałem z nią 2 razy i zaprosiłem ją na wesele mojego kuzyna przecież mogła odmówić przecież nic by sie nie stało przecież wiedziała że jak przyjmie zaproszenie to tam nie będzie się dobrze bawić ze Mną przecież jak nie zdałem u niej testu fizycznej atrakcyjności to mogła nie przyjąć a jednak ją przyjeła. Tak Paweł mówiłeś że kobiety logiczne nie myślą i właśnie to był taki przykład. Przyjeła to zaproszenie ze względu że lubi chodzić na wesela albo zeby bodbudować swoje ego.Prosze Cie o pomoc Mam zdjęcia i film z wesela i mam zamiar je przekazać dziewczynie z którą byłem na weselu i czy oprócz spotkania aby przekazać je zdjęcia i film pójść z nią do centrum handlowego aby pomogła mi wybrać koszule czy wogóle sobie odpuścić i tylko przekazać zdjęcia i film z wesela. Co powinnem w takiej sytuacji zrobić.Prosze Cie o pomoc

Reply

Grzywocz October 2, 2012 at 22:51

Naszym celem nie jest zrozumieć nielogiczne zachowania kobiet, tylko odczytać ich zainteresowanie lub jego brak. Nie wiem, na ile podobałeś się jej wcześniej. Gdybyś nie zdał tego testu fizycznej atrakcyjności, to ona prawdopodobnie w ogóle nie chciałaby przebywać z Tobą gdziekolwiek poza np. szkołą. Może ona poszła na to wesele, ponieważ chciała dać sobie możliwość poznania tam kogoś (bardzo prawdopodobne). Tylko nigdy nie pytaj ani nie oskarżaj kobiet o coś takiego. I tak się nie przyznają. W każdym razie zapraszanie obcej dziewczyny na wesele w gronie swojej rodziny pod 2 rozmowach to stanowczo za wcześnie. Zero bycia wyzwaniem i tajemnicą. Po dwóch rozmowach postawiłeś ją w sytuacji, w której wszyscy Twoi krewni patrzeli na was jak na parę lub potencjalną parę. To jest morderstwo dla bycia wzywaniem dla kobiety. Ten jeden gest zaproszenia ją na ślub mógł zabić jej zainteresowanie. A zgodziła się, ponieważ może np. nie potrafiła powiedzieć “nie”. My tego nie zbadamy. Jeśli na weselu okazywała Ci brak romantycznego zainteresowania, to nie wiem jak bardzo chcesz tego doświadczać na kolejnym spotkaniu. Nie rozumiem także po co rozdajesz nagranie z wesela obcej kobiecie, która nie jest rodziną ani nawet Twoją dziewczyną? To bezsensowne i jeszcze bardziej pokazuje, jak Tobie bardzo zależy. Nie wiem po co chcesz jej dawać film i zdjęcia z wesela. To zaczyna wyglądać jak desperacka próba podtrzymywania z nią kontaktu, pomimo faktu, że ona Cię olewała na weselu. Uważam, że wręczanie jej zdjęć i filmu jest bez sensowne. Jeśli chcesz się upewnić, że ona jest na “nie”, to zadzwoń i zaproponuj normalne spotkanie. Następnie ona da Ci wymówkę, a Ty skasujesz jej numer i zaczniesz poznawać nowe dziewczyny.

Reply

Tomasz May 2, 2014 at 09:22

Nie ma czegos takiego. Gdy dotyk jest subtelny, nienachalny, powolny i gdy spojrzenie w oczy jest głębokie oraz intensywne, to kobieta potrafi bardzo dobrze sie poczuć przy nas, a nawet podniecić. A dotyk typu obejmowanie, przybijanie piątek to jest typowo kolezenskie zachowanie i tak robią… geje.

Reply

Monika April 17, 2015 at 23:26

“Owszem, to dotykanie może działać na niedowartościowane lub nieśmiałe dziewczyny, ale takie nie nadają się do związku, więc lepiej je od razu olać i się nie naprzykrzać.” Z niedowartościowanymi się zgodzę, ale dlaczego niby nieśmiała dziewczyna nie nadaje się do związku??

Reply

Maciek March 4, 2021 at 13:01

Ja się z tym zgadzam i trochę nie zgadzam. Patent z wyczekiwaniem aż kobieta nas pierwsza dotknie jest świetny, natomiast nieodwzajemnianie tego może być hmmmm… w niektórych przypadkach słabym pomysłem.

Spotykałem się z dziewczyną, która na początku mnie a pacnęła, na kolejnych spotkaniach podobnie, ewidentnie chciała żebym ją pocałował w trakcie spotkania a ja… NIC. Po pewnym czasie dziewczyna przestała kompletnie inicjować jakikolwiek dotyk i w zasadzie jakby się nad tym zastanowić to nic dziwnego bo wyobraźcie sobie, że to my dotykamy kobietę, lekko, pacnięcie w ramie, jakieś zaczepianie, raz, drugi, trzeci i kobieta kompletnie tego nie odwzajemnia, zero reakcji. Co byście pomyśleli? No dokładnie, że skoro nie odwzajemnia to najwidoczniej nie chce być dotykana. I tak było w moim przypadku. Relacja trwała ale jakby się zatrzymała, spotkania były, alternatywne terminy itd. ale jakby coś zastopowało.

Dopiero gdy o tym porozmawialiśmy, wszystko ruszyło do przodu. Okazało się, że ona uważała, że skoro ją zapraszam, organizuję spotkania ale w jej ocenie nie dążyłem do fizyczności (i ta rozmowa odbyła się gdzieś po 10 randkach) nie wiedziała o co mi chodzi, myślała że ja chcę się kolegować, że ona mi się nie podoba itd. skoro nawet nie odwzajemniałem jej dotyku.

Więc możecie trafić na kobiety, które będą bardzo was dotykać, same całować i przytulać a inne będą co najwyżej wam sugerować, że są na to gotowe ale same pierwsze ruchu nie wykonają. Czy to świadczy o toksyczności? Nieczystych intencjach? Kto wie…

Wiadomo, że to tylko jeden z elementów całości, bo może kobieta zachowywać się idealnie w innych sferach ale fizyczność to jeden z ważnych etapów w relacji i może ona wychodzić od kobiety lub mężczyzny (po uprzednim potwierdzeniu, że ona tego chce), gdy kobieta nie daje takich sygnałów (że chce być dotykana), to trzeba obserwować pozostałe znaki i na podstawie całości zdecydować czy ona chce tylko kolegi, zabawy, zabicia czasu, ale bardzo często to oznacza, że spotkać, pogadać tak, ale coś więcej nie.

Reply

Paweł Grzywocz March 4, 2021 at 18:15

Skoro całowałeś ją w usta na końcu spotkań zgodnie z programem 12 randek, to nie ma taka dziewczyna powodu, aby uznać Cię za kolegę. A jak jej przeszkadzał brak dotyku na pierwszych kilku spotkaniach, to bym się zastanawiał, czego ona chce, artykuł w google: “Sygnały, że dziewczyna chce tylko seksu a nie chłopaka”.

Reply

Maciek March 4, 2021 at 19:12

Sytuacja miała miejsce jak pisałem po ponad 10 do 15 spotkań, nie pamiętam dokładnie ile. Oczywiście, jeżeli dziewczyna oczekiwałaby nie wiadomo jakiego dotyku po pierwszych kilku spotkaniach czy nawet gestów czułości to rzeczywiście byłoby to niepokojące bo to nieco sytuacja nieadekwatna do stażu relacji. Niemniej jednak ta czułość musi się pojawić i jeżeli ona takich gestów oczekuje w odpowiednim czasie a ja nic, tylko sobie ją tylko całuje buziakiem na do widzenia i niczego nie odwzajemniam to nie ma się co dziwić, że kobieta sama się zastanawia czego ja chcę i czy to w ogóle ma sens, skoro relacja stoi w miejscu.

Reply

Maciek March 4, 2021 at 19:54

Po za tym chciałem dodać, że dzięki Twoim materiałom jestem bardzo ostrożny i “ostry” między uszami jeżeli chodzi o relacje. Dlatego brałem także pod uwagę, że jej może chodzić tylko o seks i gdy miało dojść do naszego pierwszego razu, porozmawiałem z nią i zaproponowałem abyśmy z tym poczekali. Od tego momentu do czasu naszego pierwszego seksu minęło blisko 2 miesiące. Przez ten czas spotkania 2-3 razy w tygodniu, jej entuzjazm mam wrażenie jeszcze wyższy jak wcześniej, żadnego odwołanego spotkania czy przełożonego.

Dodatkowo wbrew Twoim materiałom, w których twierdzisz że to facet powinien inicjować wszelkie spotkania a kobieta może a nie musi ich inicjować i organizować ja stwierdziłem, że to będzie fajny test sprawdzający czy ona spotyka się ze mną tylko z nudów, dla zabicia czasu. Proponowałem spotkania a ona nie (znaczy może 2 na kilkanaście), więc zapytałem wprost “dlaczego nie proponujesz żadnych spotkań” i usłyszałem od niej “przepraszam”. Powiedziała, że zawsze jestem przygotowany na każde spotkanie, wszystko jest zorganizowane od A do Z i ją (jak to zgrabnie ujęła) do tego przyzwyczaiłem. Od tamtej pory w zasadzie ona na końcu każdego spotkania pyta kiedy się widzimy, ja w sumie niczego nie inicjuje. Sama wymyśla spotkania i nie jest to siedzenie w domu, tylko zawsze jakieś wyjście (muzeum, wyjazd w góry) za które płaci. Muszę sam jej mówić, że teraz ja coś zorganizuje bo sama by coś ogarnęła.

Reply

Paweł Grzywocz March 5, 2021 at 11:34

Jednym z elementów utrzymywania zainteresowania dziewczyny w stałym związku jest okazywanie jej czułości i odwzajemnienie jej dotyku. W stałym związku dziewczyna powinna inicjować spotkania, a na początku relacji może, ale nie musi. Nie posiadasz pełnych informacji. Przesłuchaj w całości program 12 randek (Audio Action Steps) i “Jak utrzymać związek” 10 razy w 10 tygodni, a potem raz w miesiącu do końca życia, żeby się utrwaliło i nie wróciło stare lub mylne myślenie.

Reply

Leave a Comment

Previous post:

Next post: