Dlaczego tak bardzo boisz się odrzucenia przez kobietę?

by Paweł Grzywocz on 3 January 2011

jak zdobyc dziewczyne

Dlaczego strach przed odrzuceniem jest tak paraliżujący? Skąd on się bierze? Czy można się go pozbyć albo chociaż opanować?

Wyobraź sobie, że widzisz piękną kobietę, do której chcesz podejść i rozpocząć rozmowę. Zaczynasz zastanawiać się, co do niej powiesz. Zanim jednak podejdziesz i powiesz cokolwiek, myślisz:

Jak ona na to zareaguje?

Czy w ogóle będzie chciała ze mną rozmawiać? A co jeśli mnie oleje albo wyśmieje?

W sumie dlaczego miałaby chcieć ze mną rozmawiać?

A co jeśli się obrazi albo pomyśli, że jestem jakimś narwańcem?

A co jeśli ma chłopaka? Pewnie, że ma. Takie dziewczyny zawsze są zajęte.

A co jeśli… A co jeśli…

W miejsce kropek możesz wstawić własne problemy lub wymówki, dlaczego miałbyś nie poznać tej interesującej kobiety.

W tym czasie Twoje dłonie są co raz zimniejsze i wilgotne. Czujesz pobudzenie i … zdenerwowanie. Twoje serce bije znacznie szybciej niż normalnie, jakby miało zaraz wyskoczyć na zewnątrz Twojego ciała, momentami czujesz je przy samym gardle.

Jeżeli opis tej reakcji brzmi znajomo czytaj dalej, a dowiesz się jak w dwóch prostych krokach zapanować nad tymi emocjami.

Strach jest emocją pozytywną

Po pierwsze, strach jest emocją pozytywną. Od tysięcy lat, funkcja strachu polega na ostrzeganiu Cię przed czymś złym. Ma na celu ochronić Cię przed niebezpieczeństwem. Gdybyś w epoce kamienia łupanego nie odczuwał strachu, to widząc wściekłego tygrysa szablo zębnego, nie uciekałbyś, ginąc sromotnie w paszczy drapieżnika.

Kiedy chcesz poznać nową kobietę, odczuwasz silny strach, który w tamtych czasach miał za zadanie ochronić Ciebie przed śmiercią. Tak, przed śmiercią, już tłumaczę.

W pradawnych czasach ludzie żyli w małych wioskach, osadach i plemionach. Kobiety zarówno dzisiaj jak i wtedy dzieliły się opinią o Tobie jako potencjalnym partnerze w sposób pozytywny, zwiększając Twoje szanse u innych kobiet lub w sposób negatywny, który może zniszczyć Twoje szanse w całej wiosce.

Podchodząc więc do nowej kobiety, narażałeś się na ryzyko, że w przypadku porażki, Twoja opinia zostanie zniszczona, a w konsekwencji nie przedłużysz swojego gatunku, ponieważ żadna kobieta Cię nie zechce.

W skutek czego, byłbyś zmuszony zmienić wioskę w celu znalezienia partnerki, co groziło śmiercią poprzez pożarcie lub umarcie z głodu.

Po drugie, jeżeli chciałeś uwieść kobietę innego mężczyzny, w szczególności wodza lub kogoś o wysokim statusie, wówczas miał on prawo zabić Cię za to, że chciałeś zabrać mu jego własność. I często z tego prawa korzystał. Do dzisiaj nam została ta terytorialność i władczość.

Poznając nową kobietę, narażałeś się na śmierć w skutek wygnania z wioski lub bezpośrednio z rąk właściciela danej kobiety.

Dzisiaj na szczęście nie musisz się borykać z tak drastycznymi konsekwencjami. Jeżeli kobieta jest zajęta, to Ci o tym powie. Nawet jeśli jej mężczyzna jest w pobliżu, to rozwiążecie taką sytuację w cywilizowany sposób.

Jeśli jej się nie spodobasz, to masz jeszcze kilka milionów kobiet do wyboru w promieniu 100km, do których raczej nie dotrze informacja o tym, że tej jednej się nie spodobałeś.

Action steps, aby pokonać strach przed odrzuceniem:

Krok 1: Zrozum, że Twój strach jest zupełnie normalny i ma podłoże biologiczne

Krok 2: Przypomnij sobie, że jesteś całkowicie bezpieczny, gdy poznajesz nową dziewczynę

Krok 3: Działaj pomimo strachu, a z czasem będzie on co raz to mniejszy

Kiedy następnym razem poczujesz, że boisz się odrzucenia. Pamiętaj, że jest to tylko irracjonalny lęk, który tak naprawdę nie ma dzisiaj prawa bytu. Podejdź do niej i sprawdź czy zostaniesz później wygnany z miasta. Jeśli już teraz wiesz, że nie, to na co jeszcze czekasz? Działaj pomimo strachu!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dokładnie krok po kroku pozbyć się nieśmiałości do kobiet, a następnie zdobyć dziewczynę, zapraszam Cię do zapoznania się moim poradnikiem pt. “Jak Zdobyć Dziewczynę”.

Spisałem w nim wszystkie konieczne kroki, które musisz podjąć, aby zdobyć dziewczynę – od momentu wyjścia z domu, do momentu, gdy dziewczyna będzie się pytać CIEBIE czy już jesteście parą.

jak zdobyc dziewczyne w 12 randek


Jeśli spodobał Ci się artykuł, to odbierz bezpłatny raport i zaawansowane porady mailowe:

Twój email posłuży tylko i wyłącznie
do komunikacji między nami.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń Proszę Wpis:
Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
Dlaczego tak bardzo boisz się odrzucenia przez kobietę?, 4.7 out of 5 based on 3 ratings

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz...

{ 1 comment… read it below or add one }

Carrie March 27, 2014 at 20:15

Your mode of describing all in this post is actually
pleasant, all be able to effortlessly know it, Thanks a lot.

Reply

Leave a Comment

Next post: